Michał Adamczyk z TVP1 musi usunąć tweet o "defraudacji" Romana Giertycha. To decyzja sądu

Decyzją Sądu Okręgowego Warszawa-Praga dziennikarz Michał Adamczyk został zobowiązany do usunięcia swego wpisu dotyczącego mecenasa Romana Giertycha. Były wicepremier pozwał prezentera "Wiadomości" TVP1 w grudniu zeszłego roku.

Mowa o wpisie, który Adamczyk, prowadzący Wiadomości w TVP1, zamieścił na Twitterze 6 grudnia 2020 r. "Pewien mecenas, który miał mieć końskie zdrowie, a jednak zemdlał na zawołanie, próbuje teraz przekonać, że kupno willi we Włoszech, defraudacja 92 mln zł i przyjęcie wielomilionowych korzyści finansowych, nie mają żadnego znaczenia, bo teraz trzeba zrobić ukraiński Majdan" - napisał wówczas Michał Adamczyk.

Adamczyk w tweecie odniósł się do przeszukania domu i kancelarii Romana Giertycha przez Centralne Biuro Antykorupcyjne 15 października 2020 r., które w grudniu Sąd Rejonowy w Poznaniu uznał za bezprawne.

Jeszcze tego samego dnia, w którym ukazał się wpis dziennikarza, Roman Giertych zapowiedział skierowanie sprawy do sądu za naruszenie dóbr osobistych. 4 maja br. Sąd Okręgowy Warszawa-Praga nakazał Adamczykowi usunięcie tweeta z jego mediów społecznościowych, jako środek zapobiegawczy w procesie.

Sąd zakazuje Adamczykowi publikowania informacji o tym, jakoby Giertych coś zdefraudował 

Postanowienie sądu Roman Giertych opublikował w środę na swoim twitterowym profilu. Z dokumentu wynika, że Michał Adamczyk otrzymał zakaz publikowania przez rok "informacji jakoby Roman Giertych dokonał jakiejkolwiek defraudacji środków pieniężnych i przyjęcia wielomilionowych korzyści finansowych".

"Radziłbym panu Adamczykowi zrealizować to orzeczenie (które już otrzymał). Wiem, że manierą przedstawicieli PiS jest ignorowanie orzeczeń kolejnych sądów w mojej sprawie, ale czas pokaże, że jest to kosztowna strategia. I jeszcze jedna rada: proszę już zbierać na wpłatę" - skomentował były wicepremier.

Zobacz wideo Trybunał Stanu dla Morawieckiego? Arłukowicz: Przyjdzie czas, że sprawiedliwość wróci na właściwe tory
Więcej o: