Prognoza pogody IMGW. Lokalne burze z porywami wiatru do 70 km/h

W czwartek będzie pochmurno niemal w całej Polsce. IMGW zapowiada, że na zachodzie i częściowo w centrum mogą pojawić się burze. Niewykluczone, że zagrzmi także na południowym wschodzie. W pozostałych regionach lokalnie spadnie przelotny deszcz.

"Rozproszona konwekcja burzowa rozwijać się będzie na zachodzie, północy oraz częściowo w centrum kraju. Burze nie są wykluczone również na południowym wschodzie. W czasie burz natężenie opadów deszczu nie powinno przekraczać 10 mm, a porywy wiatru 65-70 km/h" - zapowiedział IMGW na Twitterze pogodę na czwartek 27 maja. 

Pogoda. Kolejny dzień z burzami, lokalnie opady gradu

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że w zachodniej, północnej, częściowo centralnej Polsce oraz na południowym wschodzie kraju może lokalnie zagrzmieć. Niebezpieczne zjawiska pogodowe powinny być krótkotrwałe, z opadami deszczu do 10 mm i porywami wiatru do 65-70 kilometrów na godzinę. Lokalnie możliwe są opady drobnego gradu oraz krupy śnieżnej. 

Prognoza pogody na tydzień [24-30 maja]. Umiarkowane temperatury i przelotne opadyPogoda na tydzień [24-30 maja]. Umiarkowana temperatura i przelotne opady

Podobną pogodę prognozuje też serwis windy.com. Na mapce wyraźnie widać, że w pasie z północy na zachód pierwsze burze prawdopodobnie będą pojawiały się już od godz. 13, a ich największego natężenia możemy spodziewać się ok. godz. 16. 

Pogoda na czwartek 27 maja. Pochmurno z przelotnymi opadami 

W ciągu dnia w całym kraju możemy spodziewać się zachmurzenia umiarkowanego oraz dużego z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura powietrza będzie wahała się pomiędzy 15 a 18 stopniami Celsjusza. Nieco cieplej na południowym wschodzie - mieszkańcy Rzeszowa zobaczą na termometrach nawet 21 st. C. Najchłodniej z kolei na Podhalu - tam tylko 14 st. C. 

Po południu i wieczorem większe szanse na przejaśnienia - głównie na wschodzie oraz w centrum. W okolicach Zielonej Góry, Koszalina czy Bydgoszczy wciąż pochmurno.

W południe w Warszawie ciśnienie wyniesie 1015 hPa.

Pogoda na dziś - czwartek 27 maja. Będzie pochmurno. Na termometrach maksymalnie od 12 do 20 stopniPogoda na dziś - czwartek 27 maja. Możliwe burze z gradem

"W Polsce południowo-wschodniej i północno-zachodniej pogoda przez większość dnia będzie niekorzystnie wpływała na człowieka. Na pozostałym obszarze kraju dominować będzie obojętna biotropia pogody, która okresowo będzie pogarszać się do niekorzystnej" - przekazał instytut. 

Zobacz wideo Spójrz na niebo. Czy wiesz, jakie widzisz chmury?
Więcej o: