Egzamin ósmoklasisty 2021. Gdzie zostaną opublikowane arkusze? Kiedy wyniki?

We wtorek o godz. 9:00 w szkołach podstawowych rozpocznie się egzaminin ósmoklasisty z języka polskiego. Podpowiadamy, gdzie szukać arkuszy egzaminacyjnych po zakończeniu testu. Przypominamy również, kiedy uczniowie poznają swoje wyniki.

Do udziału w egzaminie w 2021 roku zgłoszonych zostało ponad 360 400 uczniów z prawie 12 700 szkół, którzy rozwiążą zadania w ponad 1 081 000 arkuszy.Tegoroczna sesja egzaminacyjna ósmoklasistów rozpocznie się we wtorek 26 maja od egzaminu z języka polskiego. W środę 26 maja uczniowie przystąpią do testów z matematyki, natomiast w czwartek 27 maja zmierzą się z testem z języka obcego nowożytnego.

DLOWREgzaminy ósmoklasisty ruszają we wtorek. Co trzeba wiedzieć?

Największa grupa ósmoklasistów - 96,66 proc. - zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. Drugim najchętniej wybieranym językiem jest język niemiecki. W egzaminie z tego języka weźmie udział 2,92 proc. uczniów VIII klasy szkoły podstawowej. Do egzaminu z pozostałych języków obcych (tj. francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego) przystąpi łącznie 0,42 proc. ósmoklasistów.

Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy i konieczny do ukończenia szkoły podstawowej.

Egzamin ósmoklasisty 2021. Kiedy i gdzie pojawią się arkusze?

Arkusze egzaminu z języka polskiego zostaną opublikowane na stronach Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych jeszcze dziś, około godz. 13:00. Podobnie będzie z arkuszami z egzaminów w kolejnych dwóch dniach.

Flaga Polski - zdjęcie ilustracyjneNowy Ład w szkołach. Historia Polski XX i XXI ma się pojawić od 1 września

Egzamin ósmoklasisty 2021. Kiedy uczniowie poznają wyniki?

Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. 2 lipca br. uczniowie otrzymają informację o swoich wynikach. Zaświadczenia o wynikach egzaminu trafią do rąk ósmoklasistów 9 lipca br.

Zobacz wideo Dominika Lasota: Apelowaliśmy do MEN, żeby rzetelna edukacja klimatyczna stała się częścią programu nauczania
Więcej o: