Pogoda na dziś - wtorek, 25 maja. Pogoda zdecydowanie się pogorszy

We wtorek pogoda zdecydowanie się pogorszy, a to za sprawą przemieszczającego się nad Polską chłodnego frontu atmosferycznego. Choć temperatura powietrza osiągnie w niektórych regionach nawet do 21 stopni, to będzie pochmurno, deszczowo, a miejscami mogą pojawić się burze.

Synoptycy zapowiadają, że we wtorek przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane lub duże oraz deszcz. Pogoda zdecydowanie nie będzie sprzyjać długim spacerom.

Zobacz wideo Polski Ład PiS-u ułatwi tworzenie nowych parków narodowych? Mikos: Upominaliśmy się o to od wielu lat

Temperatura. Najcieplej w województwie podlaskim

Najcieplej będzie w województwie podlaskim, gdzie termometry wskażą we wtorek aż 21 stopni. O jeden stopień mniej będzie w Rzeszowie. 19 stopni pokażą się na termometrach w Olsztynie, Łodzi, Warszawie i Lublinie. Synoptycy prognozują 18 stopni w województwach: wielkopolskim, lubuskim, małopolskim i śląskim. We Wrocławiu, Kielcach i Bydgoszczy będzie nieco chłodniej - do 17 stopni. Najchłodniej, czyli 16 stopni, będzie w Szczecinie i Gdańsku.

Pogoda PolskaPogoda Polska Fot. Gazeta.pl

Opady. Ciepło, ale pochmurno, deszczowo i burzowo

Jak podaje IMGW, we wtorek pogoda zdecydowanie się pogorszy za sprawą przemieszczającego się nad Polską chłodnego frontu atmosferycznego. Przeważać będzie zachmurzenie duże z opadami deszczu, a miejscami pojawią się również burze. Lokalnie mogą występować burze z gradem.  

Opady, zwłaszcza na północy i wschodzie kraju będą intensywne. Jak prognozują synoptycy, suma opadów miejscami może dochodzić do 20 mm. Wiatr będzie umiarkowany, momentami porywisty. W czasie burz porywy wiatru mogą dochodzić nawet do 80 km/h.

Prognoza długoterminowa IMGW (zdjęcie ilustracyjne)Długoterminowa prognoza pogody na wakacje. IMGW: To lato będzie troszeczkę inne

IMGW prognozuje, że w tym tygodniu warto być przygotowanym na przelotne deszcze, a regionalnie intensywne opady. W ciągu tygodnia ochłodzi się, a deszczom mogą towarzyszyć burze.

Więcej o: