Egzaminy ósmoklasisty ruszają we wtorek. Co trzeba wiedzieć?

Egzaminy ósmoklasisty zaczynają się we wtorek i będą trwały trzy dni. Tegoroczne egzaminy odbędą się na innych zasadach niż dotąd - z zachowaniem wymaganego z powodu pandemii reżimu sanitarnego. Oto jak będzie wyglądał egzamin.

Egzamin ósmoklasisty to ważny egzamin dla uczniów, którzy stają przed wyborem nowych szkół. Testy rozpoczną się we wtorek, a zakończą w czwartek.

Zobacz wideo Dominika Lasota: Apelowaliśmy do MEN, żeby rzetelna edukacja klimatyczna stała się częścią programu nauczania

Egzamin ósmoklasisty 2021. Najważniejsze informacje

Tegoroczny egzamin ósmoklasisty odbywać się będzie w specjalnym reżimie sanitarnym. Na egzamin mogą przyjść uczniowie, ale i personel, którzy nie wykazują objawów chorobowych charakterystycznych dla zakażenia COVID-19. Uczniowie, czekający na wejście do szkoły, powinni zachować 1,5 m odstępu od innych oraz zakrywać usta i nos maseczką. Po zajęciu miejsca w ławce w sali egzaminacyjnej uczniowie mogą zdjąć osłonę ust i nosa.

Należy pamiętać, że członkowie komisji egzaminacyjnej, mogą poprosić uczniów o pokazanie twarzy podczas wejścia na salę, by zweryfikować ich tożsamość.

Egzamin ósmoklasisty. Kiedy odbędą się egzaminy?

Harmonogram  egzaminu ósmoklasisty 2021:

  • 25 maja 2021 r. (wtorek) - godz. 9:00 - język polski - trwa 120 minut (dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - do 180 minut),
  • 26 maja 2021 r. (środa) - godz. 9:00 - matematyka - trwa 100 minut (dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - do 150 minut),
  • 27 maja 2021 r. (czwartek) - godz. 9:00 - język obcy nowożytny - trwa 90 minut (dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - do 135 minut).

Uczniowie mogą skorzystać również z dodatkowych terminów - 16, 17 i 18 czerwca (kolejno język polski, matematyka i język obcy nowożytny).

Egzamin ósmoklasisty będzie trwał trzy dni. Za trzy egzaminy uczniowie mogą zdobyć w sumie 100 punktów, a wyniki zostaną opublikowane w formie procentowej. Przypominamy, że uczniowie muszą posiadać własne przybory szkolne - długopis z czarnym atramentem oraz linijkę w przypadku egzaminu z matematyki.

Więcej o: