Katowice. Zaginął 11-letni Sebastian. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach

Policja poszukuje 11-letniego Sebastiana z Katowic. Chłopiec nie wrócił do domu z placu zabaw 22 maja, a kontakt z nim się urwał. Funkcjonariusze opublikowali zdjęcie dziecka i proszą o pomoc w jego odnalezieniu.

AKTUALIZACJA: 11-latek nie żyje. Policja znalazła ciało >>>

Jak poinformowała policja, 11-letni Sebastian wyszedł z domu w sobotę 22 maja. Miał pobawić się na placu zabaw i wrócić ok. godz. 19.00. Wysłał jednak mamie wiadomość SMS, w której poprosił o przesunięcie powrotu o pół godziny później, na co otrzymał zgodę. 

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Katowice. 11-letni Sebastian wyszedł na plac zabaw i nie wrócił

Finalnie chłopiec nie wrócił do domu o wyznaczonej godzinie. Nie nawiązał już również żadnego kontaktu z rodziną. Zaniepokojeni rodzice zawiadomili policję

Jak informuje RMF24, 11-latek zaginął w okolicy Burowca, Dąbrówki Małej na pograniczu z Sosnowcem. Dyżurny policji w Katowicach przekazał, że są to tereny leśne oraz poprzemysłowe. 11-latek jest poszukiwany przez dwie strażackie grupy poszukiwawcze z psami. 

"Fakt" ustalił nieoficjalnie, że Sebastian mógł wybrać się do swojej babci w kierunku Sosnowca, co oznacza, że policjanci mają ogromny teren do przeszukania. To pierwszy raz, kiedy nie wrócił do domu. 

Katowice. Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach chłopca 

Chłopiec był ubrany w buty sportowe marki Nike koloru czarno-czerwonego z białą podeszwą, spodnie dresowe koloru czarnego, żółtą bluzę sportową z kapturem typu kangurek, jasnoniebieską kurtkę jeansową.

Rysopis 11-letniego Sebastiana:

  • ok. 140 centymetrów wzrostu, 
  • szczupła budowa ciała,
  • włosy długie do ramion w kolorze ciemny blond,
  • nos prosty,
  • oczy ciemnobrązowe. 

Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu zaginionego, proszony jest o kontakt z Komendą Miejską Policji w Katowicach pod numerem telefonu 47 85 125 55, 47 85 120 00 lub z najbliższą jednostką Policji pod numerem 112.

Informacja o zaginięciu Sebastiana pojawiła się również na profilu poszukiwawczym SOS Zaginięcia na Facebooku. Autorzy profilu apelują o kontakt z policją lub bezpośrednio ze stroną, która zapewnia anonimowość. 

Więcej o: