Pabianice. "Siłą wciągnął ją do samochodu i odjechał". Zatrzymali podejrzanego o uprowadzenie kobiety

W Pabianicach (województwo łódzkie), zgodnie z relacją świadka, 28-letni mężczyzna miał pozbawić kobietę wolności wbrew jej woli, siłą zaciągnąć do samochodu, a następnie odjechać. Kobieta sygnalizowała, że potrzebuje pomocy, co zauważyli świadkowie. Policji udało się ująć mężczyznę i oswobodzić kobietę. 28-latek miał przy sobie broń.

"Dzięki natychmiastowej reakcji pabianickich policjantów zatrzymano mężczyznę podejrzanego o uprowadzenie kobiety. 28-latek usłyszał zarzut pozbawienia wolności. Odpowie również za posiadanie środków odurzających. Za popełnione czyny grozi mu kara do 5 lat więzienia" - przekazała łódzka policja w oświadczeniu zamieszczonym na swojej stronie internetowej. 

Zobacz wideo Wezwania, blokady i strzały nie powstrzymywały tego kierowcy. W końcu nie miał już gdzie uciekać

Łódzkie. Uprowadzenie kobiety w Pabianicach. "Pozbawił ją wolności"

Jak relacjonują funkcjonariusze, w poniedziałek 17 maja ok. godz. 9 dyżurny pabianickiej komendy otrzymał zgłoszenie o zagrożeniu życia i zdrowia kobiety. Całe zdarzenie miało rozegrać się na ulicy Siennej w Pabianicach

"28-letni mężczyzna wbrew woli kobiety pozbawił ją wolności i siłą wciągnął do swojego samochodu. Kobieta wyraźnie potrzebowała pomocy, szarpała się i wzywała policję. Świadek zdarzenia zadzwonił na telefon alarmowy i zgłosił interwencję. Policjanci błyskawicznie wszczęli alarm" - poinformowano. 

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli szeroko zakrojoną akcję poszukiwawczą. Zmobilizowano wszystkie dostępne środki, aby jak najszybciej namierzyć porywacza oraz ofiarę. Sprawcę udało się znaleźć w ciągu godziny. 

Jego samochód stał na ulicy Waltera Janke w Pabianicach, a wewnątrz pojazdu znajdował się zarówno on, jak i kobieta. Jak się okazało, oboje dobrze się znali, a przed zdarzeniem doszło między nimi do kłótni. Mężczyznę zatrzymano, a kobiecie udzielono pomocy medycznej. 

W samochodzie mężczyzny odnaleziono broń i środki odurzające 

"Interweniujący policjanci zabezpieczyli w samochodzie 28-latka dwie jednostki broni. Ponadto w aucie i w mieszkaniu napastnika ujawniono znaczną ilość środków odurzających" - przekazano w oświadczeniu. 

28-latek usłyszał już zarzuty pozbawienia wolności, a także posiadania środków odurzających. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 

Więcej o: