O. Tadeusz Rydzyk zaprasza na Jasną Górę. "Mówią, że trwa pandemia, ale przecież trzeba żyć"

- Mówią, że trwa pandemia, ale przecież trzeba żyć. Idziesz do sklepu, uprawiasz sport, idziesz do pracy, nie bój się kościoła i Jasnej Góry. Plac jasnogórski jest duży. Będziemy na wolnym powietrzu. Skończmy wreszcie ze strachem i straszeniem Kościołem - tak do udziału w XXII Pielgrzymce Młodych z Radiem Maryja zachęca o. Tadeusz Rydzyk. W weekend jasnogórskie błonia odwiedzą również pielgrzymi z Łowicza oraz uczestniczki Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kobiet.

XXII Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja odbędzie się na Jasnej Górze już w najbliższą sobotę 22 maja. Z apelem o liczne przybycie do Częstochowy wystąpił twórca i dyrektor toruńskiej rozgłośni o. Tadeusz Rydzyk.

- Początek o godzinie 17.30 na placu jasnogórskim. Rozesłanie po Apelu Jasnogórskim o godzinie 21.00. Mówią, że trwa pandemia, ale przecież trzeba żyć. Idziesz do sklepu, uprawiasz sport, idziesz do pracy, nie bój się kościoła i Jasnej Góry. Plac jasnogórski jest duży. Będziemy na wolnym powietrzu. Skończmy wreszcie ze strachem i straszeniem Kościołem. Przybywajcie prywatnymi pojazdami, pociągami i autobusami - zachęca redemptorysta. 

Zobacz wideo "Ten cały przeklęty dwór watykański trzeba rozsadzić"

- Przybywajcie! Nabierzmy u cudownej Jasnogórskiej Matki ducha, żeby żadne siły nie zdołały żadnego z Was, Młodzi Przyjaciele, zniszczyć. [...] Kochani, prosimy Was, komu zależy na młodych, niech zaprosi, zachęci, pomoże, by w sobotę Twoja koleżanka, kolega, siostra, brat, dziecko, wnuk, wnuczka przybyli do Matki Najświętszej. Skończmy z odkładaniem ważnych dla życia spraw na potem. Wszystko, co ważne, róbmy na wczoraj. Zacznijmy żyć, dobrze żyć! - zaapelował duchowny. 

O. Rydzyk zachęcił do licznego udziału w pielgrzymce młodych na Jasną Górę. GIS wydał wytyczne dla pątników

W weekend jasnogórskie błonia odwiedzi nie tylko młodzież. Jak informuje "Gazeta Wyborcza", w sobotę, tuż przed oficjalnym rozpoczęciem pielgrzymki młodych słuchaczy Radia Maryja, do Częstochowy dotrze Piesza Pielgrzymka Łowicka. Przed rokiem została ona zatrzymana w związku ze złamaniem restrykcji sanitarnych nałożonych przez rząd - wówczas, choć w marszu mogło uczestniczyć 50 osób, pielgrzymów było znacznie więcej. 

22 i 23 maja odbędzie się również 97. Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia, jednak z uwagi na epidemię koronawirusa będzie w niej uczestniczyć ograniczona liczba osób. 23 maja na Jasną Górę przybędzie z kolei Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet. 

Według rekomendacji dla organizatorów ruchu pielgrzymkowego, które Główny Inspektorat Sanitarny wydał 13 maja, w pielgrzymce powinno uczestniczyć do 300 osób, jednak do tego limitu nie wliczają się osoby, które przyjęły dwie dawki szczepionki przeciwko COVID-19. 

"Pątnicy powinni posiadać środki ochrony osobistej, w tym maseczki, środki do dezynfekcji rąk oraz do mycia i dezynfekcji powierzchni. [...] Pątnicy są zobowiązani do zasłaniania ust i nosa zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa" - czytamy w wytycznych GUS, który przypomina też, że pątnicy powinni zachować dwumetrową "bezpieczną odległość od rozmówców i współpielgrzymujących". 

Więcej o: