Bałtów. Wójt przedstawił projekt rewitalizacji. Rysunek wykonał kredkami. "Mój autorski pomysł"

Skwerek w Bałtowie czekają spore zmiany. Projektem rewitalizacji tego miejsca podzielił się w mediach społecznościowych wójt świętokrzyskiej gminy Hubert Żądło. Plan z dinozaurem w centralnym punkcie wykonał własnoręcznie za pomocą ołówka oraz kredek.

"W najbliższym czasie planujemy zmienić wizerunek 'Skwerku w Bałtowie'. Planujemy przestawić model dinozaura spod Urzędu Gminy i ustawić go na tle świerków i skały. Dodatkowo planujemy wykonanie chodnika, oświetlenia, ustawienie ławek parkowych, stojaków dla rowerów, dosadzenie roślinności oraz usunięcie fontanny [...]. Docelowo w późniejszym etapie planowane jest ustawienie altany turystycznej w miejscu obecnego sklepu" - poinformował w czwartek Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów (woj. świętokrzyskie). 

Projekt rewitalizacji skwerku w BałtowieProjekt rewitalizacji skwerku w Bałtowie Hubert Żądło/Facebook

Wójt gminy Bałtów przedstawił koncepcję zmian na skwerku. Projekt wykonał własnoręcznie za pomocą kredek

Samorządowiec zamieścił w mediach społecznościowych nie tylko zdjęcia skweru przed rewitalizacją, ale również własnoręcznie narysowany projekt planowanych zmian. Za pomocą ołówka i kredek na kartkę naniósł m.in. drzewa, nasadzenia, chodnik, a także wspomnianego już dinozaura.  

"Nieskromnie wspomnę, że jest to mój autorski pomysł udoskonalony przez zdolnych pracowników U.G. [Urzędu Gminy - red.]. Jest to szkic, koncepcja czekam na pomysły" - zaznaczył Żądło.

Zobacz wideo Pionowy Las w mieście. Znakomity pomysł na walkę z trującym smogiem
Więcej o: