Olsztyn. 1,5-roczna dziewczynka błąkała się po mieście. Samotnie opuściła żłobek

O tym, że niespełna 1,5-roczna dziewczynka błąka się sama po mieście, powiadomił wczoraj policję pracownik myjni w Olsztynie. Jak poinformowali policjanci, którzy natychmiast pojawili się na miejscu i wezwali pogotowie ratunkowe, dziewczynka około godziny 10 oddaliła się samotnie z pobliskiego żłobka.

Niecodzienne wydarzenie miało miejsce w Olsztynie. Gdyby nie interwencja pracownika myjni, samotny spacer 1,5- rocznej dziewczynki mógłby zakończyć się tragedią.

Mała dziewczyna samotnie spacerowała po chodniku. Policję wezwał pracownik myjni

Wczoraj po godzinie 10 oficer dyżurny otrzymał nietypowe zgłoszenie dotyczące samotnie spacerującej niespełna 1,5 rocznej dziewczynki. Informację o nietypowej "spacerowiczce" przekazał policjantom pracownik jednej z olsztyńskich myjni. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie - informuje policja.

14-letnia Weronika Kasprowicz z Gdańska zaginęłaGdańsk. 14-letnia Weronika Kasprowicz zaginęła. Policja prosi o pomoc

Policjantka, która udała się na miejsce, zaopiekowała się wystraszoną dziewczynką. Przerażone dziecko wymagało przewinięcia i troski. Gdy poczuło się bezpieczne, usnęło na rękach policjantki.

Zobacz wideo Kolizja w Olsztynie. Kierowca fiata zignorował czerwone światło

Dziewczynka oddaliła się od opiekunek ze żłobka. Policja bada sprawę      

Gdy dziecko spało, policjanci próbowali ustalić, skąd oddaliła się dziewczynka. Podejrzenie padło na pobliski żłobek.  Opiekunki z grupą dzieci znajdowały się na zewnątrz budynku i na pierwsze pytanie dotyczące oddalenia się z placówki jednej z podopiecznych kategorycznie zaprzeczyły - aż do chwili, gdy policjanci okazali opiekunkom zdjęcie 1,5 rocznej dziewczynki - relacjonuje policja.

Policjanci skontaktowali się z rodzicami dziewczynki i wezwali karetkę pogotowia ratunkowego, którą matka wraz z dzieckiem udała się do szpitala. W sprawie oddalenia się dziewczynki od żłobka złożono zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa bezpośredniego narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia dziecka przez osoby sprawujące nad nim opiekę.

Zaginiony mężczyznaBodzechów. Zaginął 38-letni Tomasz Szabelski z dwójką dzieci

Zgodnie z kodeksem karnym, za to przestępstwo opiekunkom żłobka, może grozić kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

Więcej o: