Bałtyk. Niedaleko Kołobrzegu znaleziono kuter bez załogi. Trwają poszukiwania duńskiego rybaka

Spacerujący po plaży w Sianożętach (pow. kołobrzeski) zauważyli na mieliźnie kuter, okazało się, że w środku nie ma załogi. Teraz trwa akcja poszukiwawcza duńskiego rybaka.

Radio Szczecin poinformowało, że na dryfująca jednostkę natrafiono w czwartek przed południem, a obecnie trwa akcja poszukiwawcza na Bałtyku w okolicach Ustronia Morskiego oraz Kołobrzegu (woj. zachodniopomorskie). Na miejsce zdarzenia przybyli ratownicy, którzy na pokładzie kutra nie znaleźli nikogo z załogi.

Lubuskie. Wyłowiono ciało z Odry. Lubuskie. Wyłowiono ciało z Odry. "Trwają czynności identyfikacyjne"

Na morzu trwają poszukiwania duńskiego rybaka

Rzecznik Prasowy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa, Rafał Goeck, przekazał, że silnik jednostki wciąż pracował, dlatego postanowiono niezwłocznie przystąpić do poszukiwania sternika - dyńskiego rybaka. 

- Jak udało się naszym inspektorom ustalić, wczoraj w godzinach nocnych, jednostka ta zdawała rybę w porcie kołobrzeskim. Po skontaktowaniu się z naszym duńskim odpowiednikiem dowiedzieliśmy się, że prawdopodobnie był to samotny rybak, który dokonywał połowów. W tej chwili trwają poszukiwania - przekazał Rafał Goeck.

W trwającej akcji poszukiwawczej biorą udział łodzie SAR (Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa), oraz śmigłowce, które patrolują morze.

Zobacz wideo Ocieplenie klimatu zaszkodzi Bałtykowi. "Nie będzie lazuru. Może być nieprzyjemnie pachnąca, brunatna ciecz"
Więcej o: