Zaginięcie Iwony Wieczorek. Wznowiono poszukiwania. Znaleziono dwa noże i granatową spódnicę

Wznowiono poszukiwania ciała Iwony Wieczorek, która zaginęła w 2010 roku. Rozkopano miejsce, które wskazał informator Krzysztofa Rutkowskiego i znaleziono tam dwa noże oraz damskie ubrania.

Dwa noże - bojowy i kuchenny, rajstopy, koszulę i fragmenty ubrań znaleziono w parku nadmorskim, blisko miejsca zaginięcia Iwony Wieczorek - pisze "Gazeta Wyborcza". "Fakt" doprecyzował, że odkryto również granatową spódnicę. Wciąż trwają poszukiwania, które mogą zająć cały dzień.

Zobacz wideo Policyjne czynności ws. zaginięcia Iwony Wieczorek

Kolejne poszukiwania Iwony Wieczorek. Są nowe ślady

Informator Rutkowskiego wskazał park nadmorski, blisko wejścia na plażę nr 63 w Jelitkowie, przy którym kamery monitoringu ostatni raz zarejestrowały Iwonę Wieczorek. Miały się tam znajdować ślady, związane ze sprawą zaginionej dziewczyny. Na miejscu pracowała ekipa poszukiwawczo-ratownicza z Bydgoszczy w towarzystwie psów tropiących, a także Krzysztof Rutkowski.

- Informacje te uzyskaliśmy od człowieka, który przebywał w zakładzie karnym. Z tego co wiemy, również były z nim prowadzone rozmowy przez organy ścigania, jednak nie doszło do bezpośredniego kontaktu - mówił "Faktowi" Rutkowski. Na miejscu znaleziono między innymi granatową spódnicę podobną do tej, w którą dziewczyna była ubrana w dniu zaginięcia. - Wiem, że znaleziono spódnicę, ale ciężko mi powiedzieć, czy to ta. Nie pamiętam już marki. (...) Stresuję się tym bardzo, te wspomnienia ciągle wracają, spać nie mogę - powiedziała matka Iwony Wieczorek w rozmowie z "Faktem".

&Poszukiwania Iwony Wieczorek w SopocieZaginięcie Iwony Wieczorek. Śledczy chcą informacji od 6 tys. policjantów

Przed godziną 14 na miejsce przyjechali również policjanci z komendy wojewódzkiej. Technicy rozstawili namiot w pobliżu wejścia na plażę nr 63. Akcja poszukiwawcza jest w toku.

Prokuratura żąda od policji oświadczeń o korupcji ws. śledztwa dotyczącego zaginięcia Iwony Wieczorek

Krakowski oddział Prokuratury Krajowej zażądał specjalnych oświadczeń od sześciu tysięcy pomorskich policjantów. Mają napisać, czy wiedzą coś o korupcji i utrudnianiu śledztwa, co mogło mieć miejsce podczas badania sprawy zaginięcia Iwony Wieczorek. Chodzi o podejrzenia, że policjanci tuszowali sprawę i chronili sprawców przestępstwa. Sprawę oświadczeń opisał Onet, powołując się na źródło w pomorskiej policji. 

Iwona WieczorekZaginięcie I. Wieczorek. Prof. Hołyst: W tej sprawie potrzeba kryminalistycznego cudu

Iwona Wieczorek zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. Była wtedy 19-letnią dziewczyną. Ostatni raz kamery miejskiego monitoringu zarejestrowały ją około godziny 4 rano, kiedy wracając w pojedynkę z imprezy, mijała wejście na plażę numer 63 w Jelitkowie. Nigdy nie dotarła do domu.

Więcej o: