Pogoda na koniec maja. Fala "rześkich, atlantyckich mas powietrza" dotrze także do Polski

Będziemy musieli pożegnać się z letnimi temperaturami, ponieważ jeszcze w maju czeka nas ochłodzenie. Zimne powietrze nadejdzie znad Oceanu Atlantyckiego i przyniesie spadek temperatury w wielu krajach na północy i zachodzie Europy.

Prognoza pogody dla Europy nie jest zbyt optymistyczna. "Obecnie wróciliśmy do strefowej cyrkulacji powietrza, a do Europy Zachodniej i Centralnej spływa chłodne powietrze morskie z zachodu, znad Atlantyku" - wynika z analizy sytuacji pogodowej portalu fanipogody.pl Przemieszczanie się ośrodków niżowych nad Europą sprawi, że także do Polski napływać będą do rześkie, atlantyckie masy powietrza.

Zobacz wideo Ocieplenie klimatu zaszkodzi Bałtykowi. "Nie będzie lazuru. Może być nieprzyjemnie pachnąca, brunatna ciecz"

Duże ochłodzenie w Europie Zachodniej. Maj nie rozpieści pogodą

Do Europy Zachodniej zawita ochłodzenie. Niewykluczone, że w najbliższych dniach we Francji, Niemczech, czy na Wyspach Brytyjskich wystąpią poranne przymrozki. Mróz pojawi się także w Skandynawii i Alpach - informuje portal fanipogody.pl

GrenlandiaGrenlandia na krawędzi. Topnienie lodu może być wkrótce nieodwracalne

Zdaniem autorów, mamy do czynienia z dużą anomalią temperatury na zachodzie i północy Europy. Zapowiadają, że w niektórych regionach kontynentu, temperatura będzie niższa od normy wieloletniej nawet o 10 stopni. Wskazują również, że to właśnie noc z 21 na 22 maja będzie najchłodniejsza w miesiącu. Temperatury we Francji, czy północnej Hiszpanii będą bliskie zeru nawet na terenach nizinnych. W Alpach i górach na granicy Francji i Hiszpanii pojawi się mróz - informują.

Kominy Elektrowni PGE  Turów"Wąska ścieżka" do neutralności klimatycznej. Bez inwestycji w ropę, gaz

Pogoda w Polsce. W maju nie będzie przymrozków

Z modeli pogodowych wynika, że co prawda w Polsce w maju nie będzie już przymrozków, ale bardzo prawdopodobny jest znaczny spadek temperatury. Do piątku pogoda powinna być jeszcze całkiem słoneczna.

Od weekendu 23-24 maja pojawi się więcej chmur i opadów deszczu. Dodatkowo termometry będą pokazywać w nocy od 4 do 5 stopni, a lokalnie wartości te mogą być jeszcze niższe. W ciągu dnia będzie od 15 do 20 stopni, ale chłodne powietrze może sprawić, że odczuwalna temperatura będzie niższa.

 
Więcej o: