Pogoda na dziś - czwartek 20 maja. Chmury, deszcz i słońce na zmianę

IMGW prognozuje, że w czwartek na zmianę będą pojawiać się chmury, opady deszczu i słońce. Zdaniem synoptyków, lokalnie pojawią się burze, a najwyższa temperatura osiągnie do 17 stopni.

W czwartek (20 maja) trzeba pamiętać zabrać ze sobą parasolkę z domu. Synoptycy prognozują, że w całym kraju mogą pojawić się opady deszczu, a lokalnie nawet burze. Choć będzie pochmurno, to miejscami będzie przebijać się słońce.

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Temperatura w Polsce w czwartek 20 maja. Najwyższa temperatura w Zielonej Górze

W czwartek 20 maja wyższe temperatury głównie na zachodzie i południu kraju. Najcieplej będzie w Zielonej Górze - tam do 17 stopni. 16 stopni zobaczą na termometrach mieszkańcy Gdańska, Szczecina, Bydgoszczy, Białegostoku, Wrocławia, Katowic i Rzeszowa. Z kolei 15 stopni synoptycy zapowiadają w Poznaniu, Łodzi, Warszawie, Kielcach, Lublinie i Krakowie. Najchłodniej, czyli 14 stopni, wskażą termometry w Olsztynie.

Pogoda 20 majaPogoda 20 maja Gazeta.pl

Pogoda na czwartek. Zaświeci słońce, ale trochę popada

Synoptycy prognozują, że czwartek nie będzie wyjątkowo ciepły. Dodatkowo należy spodziewać się dużego zachmurzenia i w wielu miejscach nie będzie większych szans na słońce. Przejaśniać się będzie głównie na północy kraju - w Gdańsku, Koszalinie, Szczecinie i Olsztynie, oraz w centralnej Polsce - Warszawie i Łodzi, a także w Opolu i Toruniu.

Opady deszczu możliwe na zachodzie, północy i południu kraju. Synoptycy zapowiadają, że miejscami mogą pojawić się również burze. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, tylko w czasie burz w porywach osiągający do 65 km/h.

Taka pogoda utrzyma się aż do niedzieli. Należy przygotować się, że na zmianę będą pojawiać się chmury i słońce, a także przelotne opady deszczu i miejscami pojawiają się burze.

GrenlandiaGrenlandia na krawędzi. Topnienie lodu może być wkrótce nieodwracalne

Więcej o: