Żory. Samochód potrącił 12-latka na hulajnodze. Dziecko zostało zabrane do szpitala przez śmigłowiec

12-letni chłopiec wraz z kolegą znajdowali się na pasach na skrzyżowaniu drogi DK-81, zwanej popularnie wiślanką, z ulicą Zamkową w Żorach, gdy doszło do potrącenia jednego z nich. Uderzenie było tak silne, że chłopiec potrzebował natychmiastowej pomocy. Został przetransportowany do szpitala przez śmigłowiec LPR. Do wypadku doszło 18 maja przed godziną 16.

Policja ustala, czy chłopcy przejeżdżali przez pasy hulajnogą, czy przechodzili pieszo. Potrącony chłopiec został przetransportowany do szpitala śmigłowcem LPR.

Zobacz wideo Jechał ponad 220 km/h po ekspresówce bo "nie czuł prędkości"

Wypadek w Żorach.  Samochód potrącił 13-latka na hulajnodze

Do zdarzenia chłopca doszło 18 maja w Żorach. Przed godziną 16, 12-letni chłopiec wraz z kolegą znajdowali się na przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu wiślanki z ulicą Zamkową. - Zostali przepuszczeni przez jedną kierującą samochodem, niestety z drugiego pasa nadjechało kolejne auto, które potrąciło jednego z chłopców - wyjaśnia "Dziennikowi Zachodniemu" Kamila Siedlarz, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Żorach. Dziennikarze podają też, że chłopcy mieli popularne ostatnio elektryczne hulajnogi.

DLORZTragiczny wypadek w Kadłubie. Nie żyje 34-letni motocyklista

Uderzenie było bardzo silne, a obrażenia 12-latka okazały się poważne. Dziecko zostało przewiezione do szpitala Helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak poinformowali policjanci, potrącony chłopiec cały czas był przytomny i miał kontakt z funkcjonariuszami.

Wypadek na pasach w Żorach. Utrudnienia dla kierowców

Przez dwie godziny - do 18:20 - ruch na DK 81, czyli popularnej wiślance, był utrudniony. Aby ułatwić przejazd kierowcom, zorganizowano na ten czas objazd lokalnymi drogami przez Warszowice. W kierunku Wisły działał tylko jeden pas ruchu.

Policja wciąż nie ma informacji, czy chłopcy przechodzili przez pasy, czy przejeżdżali na drugą stronę hulajnogami. Wiadomo jednak, że kierowca samochodu osobowego nie był pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyzna i zajęli się wyjaśnianiem okoliczności wypadku. Za potrącenie dziecka 38-latkowi grozi do trzech lat więzienia.

Korek na S8Warszawa. Wypadek na S8. Utworzył się 9-kilometrowy korek

20 maja 2021 roku wejdą w życie wyczekiwane przepisy regulujące status hulajnóg elektrycznych. Osoby poniżej 18 roku życia, chcące kierować elektryczną hulajnogą albo urządzeniem transportu osobistego będą obowiązane posiadać kartę rowerową lub prawo jazdy kategorii AM, A1, B1, lub T. Nie wolno będzie jeździć hulajnogą w stanie nietrzeźwości, w dwie osoby, a także szybciej niż 20 km/godz.

Więcej o: