Warszawskie zoo prosi o pomoc w wyborze imienia dla samiczki antylopy bongo

Warszawskie zoo prosi o pomoc w wyborze imienia dla samiczki antylopy bongo. Jeden warunek: imię dla zwierzęcia ma zaczynać się od litery "M". Osoby, które chcą przedstawić swoje propozycje, mogą zrobić to na pod postem na Facebooku zoo. Wybór imienia zostanie ogłoszony 26 maja.

Zoo szuka imienia dla nowego zwierzęcia. Z propozycji, które można składać na Facebooku, zostaną wybrane cztery najlepsze propozycje.

Zobacz wideo Zwierzęta w filmach i serialach. Czy twórcy rzeczywiście pilnują, żeby nie stała im się krzywda? [Popkultura]

Zoo w Warszawie szuka imienia dla antylopy. Można dać swoją propozycję

Propozycje imion dla samiczki antylopy bongo można zgłaszać pod postem konkursowym na Facebooku zoo do środy. Ze zgłoszonych propozycji zostaną wybrane cztery najlepsze. W kolejnym etapie odbędzie się głosowanie, które wyłoni dwa z czterech imion - znajdą się one w ostatnim etapie zabawy. Ostateczne głosowanie odbędzie się w relacjach na Instagramie i Facebooku, a imię małej bongo zostanie ogłoszone 26 maja, czyli w Dzień Matki.

Indie. Znaleziono 18 martwych słoni. Mogły zginąć od uderzenia pioruna (zdjęcie ilustracyjne)Indie. Znaleziono 18 martwych słoni. Zatrucie, czy uderzenie pioruna?

Baby Bongo przyszła na świat w Dzień Ziemi. "Uroczy pyszczek"

Antylopa, dla której warszawskie zoo poszukuje imienia, urodziła się 22 kwietnia, czyli w Dzień Ziemi.  "Jest jeszcze nieco nieśmiała i trzyma się blisko mamy, przy boku której poznaje świat. Samiczka coraz lepiej radzi sobie na wybiegu zewnętrznym, po którym energicznie bryka. Wtyka swój ciekawski nosek w różne zakamarki, bacznie obserwuje otoczenie i nasłuchuje swoimi wielkimi uszkami,  co się wokół dzieje" - informuje zoo.

Zoo zachęca również do odwiedzin antylopy. Informuje, że małą antylopę  można zobaczyć na spacerze podczas ładnej pogody na wybiegu bongo przy Żyrafiarni. W warszawskim zoo mieszka łącznie sześć antylop bongo: samiec Franek oraz pięć samic - Chilli, Walkiria, Maliki, Hela oraz mała samiczka, dla której zoo poszukuje imienia - podaje Onet.

Śląsk. Policjanci pomogli sarniątku, które po wypadku wypadło z brzucha sarnyPolicjanci uratowali sarniątko, które po wypadku wypadło z brzucha sarny

Narodziny samiczki to duży sukces hodowlany w skali całego kraju, ale też świata. Podgatunek antylop bongo jest zagrożony, przez co w ogrodach zoologicznych są widywane bardzo rzadko.

Więcej o: