Pogoda na dziś - środa, 19 maja. Przelotne opady w całym kraju, na południu burze

Pogoda na dziś - środa, 19 maja. W całym kraju możliwe przelotne opady deszczu i miejscowe zachmurzenia. Najwyższej temperatury spodziewać się mogą mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego.
Zobacz wideo Czy wiesz, jak się zachować podczas burzy?

W środę 19 maja pogoda nadal nie będzie zbytnio sprzyjała planom urlopowym. Temperatura w całym kraju będzie dość wyrównana, jednak jak na standardy majowe, dość niewysoka - na termometrach zobaczymy nie więcej niż kilkanaście stopni. W województwie pomorskim, zachodniopomorskim i lubuskim wartości będą niższe niż w reszcie kraju - nie będą to jednak duże różnice.

Pogoda na środę. Maksymalnie 16 stopni w ciągu dnia

19 maja rano temperatura w kraju wynosić będzie około 11 stopni. Z czasem jednak wzrośnie o kilka kresek. Maksymalna temperatura w cieniu w ciągu dnia wynosić będzie od 13 do 16 stopni. Najcieplej będzie w Bydgoszczy, najmniej stopni pokażą natomiast termometry w Zielonej Górze, Szczecinie i Trójmieście. 

PogodaPogoda Fot. Agencja Wyborcza.pl

W całym kraju możemy liczyć na łagodny powiew wiatru. Jedynie na Pomorzu może okazać się bardziej wietrznie, jednak nieznacznie. Dodatkowo dzień zapowiada się pochmurnie, jednak z dość dużymi przejaśnieniami. Możliwe także przelotne opady deszczu

Pogoda na czerwiec. Urlop na początku lata to dobry pomysł? W większości kraju temperatura powyżej normyPogoda na czerwiec. Urlop na początku lata to dobry pomysł?

Pogoda na dziś. IMGW ostrzega przed burzami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące burz dla południowej Polski. Obowiązywać będą od godziny 7:30 w środę przez dobę i dotyczyć następujących powiatów: żywieckiego, suskiego, nowotarskiego, tatrzańskiego, limanowskiego, nowosądeckiego, Nowego Sącza, gorlickiego, jasielskiego, krośnieńskiego, Krosna, brzozowskiego, sanockiego, leskiego oraz bieszczadzkiego.

Prognoza długoterminowa IMGW. Jakie będą wakacje 2021? (zdjęcie ilustracyjne)Jakie będą wakacje 2021? Jaka pogoda latem? Prognoza długoterminowa IMGW

Więcej o: