Sosnowiec. Niemowlę płakało, obok spał pijany ojciec. Policjanci ugotowali mleko i nakarmili dziecko

Nietrzeźwy ojciec spał tak mocno, że nie słyszał płaczu 8-miesięcznego niemowlęcia, a matki nie było w domu. Strażacy dostali się do mieszkania przez otwarte okno i wpuścili do środka funkcjonariuszy policji. Mundurowi przygotowali dziecku mleko i je nakarmili. Teraz sąd oceni, czy rodzina zostanie objęta szczególnym nadzorem.

Do zdarzenia doszło w sobotę w dzielnicy Porąbka w Sosnowcu (woj. śląskie). Policjanci otrzymali zgłoszenie, że z jednego z mieszkań od dłuższego czasu słychać płacz niemowlęcia. Policjanci udali się na miejsce, ale nikt nie otwierał drzwi. Funkcjonariusze postanowili poprosić o pomoc straż pożarną. 

Zobacz wideo 2,5 mln paczek wartych prawie 37 mln zł. Rekordowy przemyt papierosów ujawniony przez podlaskie służby

Sosnowiec. Nietrzeźwy ojciec nie słyszał płaczu 8-miesięcznego dziecka

"Do wnętrza udało się wejść przez otwarte okno. W łóżeczku policjanci znaleźli zapłakanego, krzyczącego niemowlaka, obok którego na łóżku spał mężczyzna. Mundurowym udało się dobudzić, jak się okazało, ojca dziecka, który był pijany. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu" - poinformowała Komenda Miejska Policji w Sosnowcu. 

Kontrowersyjne kazanie podczas komuniiKontrowersyjne kazanie. Ksiądz mówił, że rodzice mają prawo "dawać klapsy"

Policjanci natychmiast zajęli się małym dzieckiem. Korzystając z własnego doświadczenia (interweniujący policjanci są ojcami), uspokoili je, przygotowali mu mleko i nakarmili. Funkcjonariusze zajmowali się dzieckiem do czasu przyjazdu na miejsce jego matki.  

Sprawa nietrzeźwego ojca, który spał przy 8-miesięcznym dziecku, trafi teraz do sądu rodzinnego. Sąd zadecyduje, czy rodzina zostanie objęta specjalnym nadzorem.  

Borys Budka, lider POBorys Budka: Jarosław Kaczyński głęboko sięga do myśli marksistowskiej

Więcej o: