Pogoda na dziś - wtorek, 18 maja. Przed nami kolejne burze. W Tatrach może spaść śnieg

Burze, opady deszczu, a w górach nawet śniegu - taka jest prognoza pogody IMGW na wtorek 18 maja. Wychodząc z domu, warto wziąć ze sobą parasol lub kurtkę przeciwdeszczową. Przejaśnienia będą raczej rzadkością.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że wtorek 18 maja będzie kolejnym dniem opadów. W całym kraju zachmurzenie będzie duże, a deszcz spadnie prawie we wszystkich regionach, z wyjątkiem województwa pomorskiego. Meteorolodzy prognozują także burze - zagrzmi w Opolu, Zielonej Górze, Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim i Szczecinie. W górach może spaść śnieg.

Zobacz wideo Czy wiesz, jak się zachować podczas burzy?

"Prognozowana wysokość opadów w burzach do 20 mm. Na południowym wschodzie opady deszczu o natężeniu umiarkowanym oraz silnym i tu prognozowana wysokość opadów do 25 mm. Wysoko w górach opady śniegu, w Tatrach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm" - czytamy w komunikacie IMGW.

Indie. Cyklon zbliża się do zachodniej części kraju (NASA)Indie. Pierwsze ofiary śmiertelne cyklonu Tauktae. Tysiące ewakuowanych

Pogoda na wtorek 18 maja. Na termometrach do 20 stopni, zawieje silny wiatr

Wtorek 18 maja będzie dniem stosunkowo ciepłym. Najwyższą temperaturę odnotujemy w Białymstoku, gdzie termometry wskażą do 20 stopni Celsjusza. Nieco chłodnej będzie w Suwałkach (tam 19 stopni)  oraz Olsztynie, Szczecinie i Zielonej Górze (po 17 stopni). W Warszawie, Opolu i Poznaniu termometry wskażą maksymalnie 16 stopni, w Toruniu, Łodzi, Lublinie, Krakowie i Wrocławiu 15 stopni, z kolei w Kielcach i Rzeszowie - do 14 stopni. Najzimniej będzie w Katowicach, gdzie w najcieplejszym momencie dnia odnotujemy maksymalnie 13 stopni Celsjusza. Na temperaturę odczuwalną będzie miał wpływ wiatr.

"Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h, wysoko w górach do 70 km/h; w Tatrach zamiecie i zawieje śnieżne" - informuje IMGW. 

Więcej o: