Koniec poszukiwań zaginionych nastolatków. Z Odry wyłowiono ciało 15-letniego Marka

Policja przekazała, że w niedzielę przy brzegu rzeki Odry znaleziono ciało drugiego z poszukiwanych chłopców, którzy zaginęli w poniedziałek. Tożsamość chłopca potwierdziła rodzina.

- W niedzielę w Odrze niedaleko Ledna zostały odnalezione zwłoki 15-latka z tej wsi, który zaginął 10 maja wraz z 13-letnim kolegą - przekazał mediom rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy. Zwłoki znajdowały się przy brzegu Odry. Jak podaje polsatnews.pl, tożsamość chłopca potwierdziła już rodzina zmarłego. 

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Lubuskie. Zakończyły się poszukiwania zaginionych nastolatków

- Niestety finał zaginięcia 13- i 15-latka okazał się tragiczny. Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod kątem nieszczęśliwego wypadku. Zrobimy wszystko, by wyjaśnić jego okoliczności - przekazał dalej Marcin Maludy. Wypadek był od początku jedną z wersji wydarzeń, jaką przyjęły służby od momentu, gdy psy tropiące doprowadziły funkcjonariuszy nad brzeg rzeki. Nad Odrą znaleziono też bluzę należącą do jednego z nastolatków. 

W piątek 14 maja w okolicach poligonu wojskowego w Krośnie Odrzańskim (oddalonym o 50 kilometrów od Ledna) z Odry wyłowiono pierwsze ciało. Wówczas potwierdzono, że to 13-letni Filip. 

Lubuskie. Wyłowiono ciało z Odry. Lubuskie. Wyłowiono ciało z Odry. "Trwają czynności identyfikacyjne"

Filip i 15-letni Marek po raz ostatni widziani byli w poniedziałek 10 maja około godziny 15 w miejscowości Ledno w województwie lubuskim. Gdy wieczorem nie wrócili do domu, rodzice zgłosili ich zaginięcie. Poszukiwania nastolatków rozpoczęły się jeszcze tego samego dnia. Policja opublikowała też zdjęcia chłopców oraz ich rysopisy.

W poszukiwaniach udział wzięli funkcjonariusze policji, strażacy, płetwonurkowie i żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. W akcji wykorzystano też psy tropiące, motorówki, drony, śmigłowiec i kamery termowizyjne.

Więcej o: