Lubuskie. Trwają poszukiwania drugiego z zaginionych nastolatków. "Nie obejmują wyłącznie rzeki"

Nie ustają poszukiwania drugiego z chłopców z Ledna zaginionych w poniedziałek 10 maja. Policja podkreśla, że działania prowadzone są zarówno z ziemi, wody, jak i z powietrza i biorą w nich udział nie tylko służby, ale także mieszkańcy okolicznych miejscowości.
Zobacz wideo Poszukiwania dwóch nastolatków w Lubuskiem. Zaangażowano śmigłowiec, motorówki, noktowizory, drony i quady

W piątek 14 maja z Odry wyłowiono ciało jednego z poszukiwanych od poniedziałku chłopców z Ledna (woj. lubuskie) - 13-letniego Filipa. Jak podaje rmf24.pl, w sobotę 15 maja strażackie grupy wodno-nurkowe prowadzą poszukiwania na Odrze od Brodów w dół rzeki, kierując się w stronę Krosna Odrzańskiego. Policja podkreśla, że poszukiwania drugiego z chłopców nie ustają i nie obejmują wyłącznie rzeki. Nie ma bowiem pewności, że piętnastolatek także do niej wpadł. 

Dziecko zamknięte w samochodzie (zdjęcie ilustracyjne)Łódzkie. 2-latek w rozgrzanym aucie. Policjanci wybili szybę

Niezależnie od tego tragicznego zdarzenia, wciąż trwają intensywne poszukiwania drugiego z chłopców - 15-letniego Marka Gawryszaka. Ponad 200 policjantów, strażaków, żołnierzy, ale również mieszkańców okolicznych miejscowości nie ustaje w poszukiwaniach za chłopcem. Prowadzone są one z ziemi, wody i powietrza. Wciąż przeszukiwane są tereny zielone, lasy, pola oraz wody Odry

- przekazał podinspektor Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Jak podkreślił, funkcjonariusze wspomagają się sonarami wodnymi, łodziami motorowymi, poduszkowcami, dronami, śmigłowcami policyjnymi, a także pracują wraz z psami tropiącymi. "W pobliżu znajdują się także akweny, które są sprawdzane przez płetwonurków i specjalne grupy poszukiwawcze straży pożarnej" - dodał policjant. 

Policja (zdjęcie ilustracyjne)Luboń. Policjanci ze łzami o 10-latku, który uciekł z domu i przyszedł po pomoc

Ledno. Wciąż trwają poszukiwania jednego z zaginionych chłopców

Jak pisaliśmy, obaj chłopcy zaginęli po wyjściu ze swoich domów w poniedziałek 10 maja około godziny 15. 15-letni Marek Gawryszak ma 167 cm wzrostu i waży około 60 kilo. Jest chłopcem o szczupłej budowie ciała, krótkich, ciemnych blond włosach i niebieskich oczach. Ubrany był w granatową bluzę bez kaptura z amerykańską flagą na przodzie oraz czarne dresowe spodnie, szare buty i czapkę z daszkiem w kolorze moro. Wszystkie osoby, które posiadają informacje o zaginionym chłopcu, są proszone o kontakt z najbliższą jednostką Policji pod numerem alarmowym 112 lub numerami: 47 795 64 11 i 47 795 24 11.

Więcej o: