Lubuskie. W Odrze znaleziono ciało. Nieoficjalnie: To prawdopodobnie jeden z poszukiwanych chłopców

W pobliżu Krosna Odrzańskiego (województwo lubuskie) w Odrze znaleziono ciało - potwierdziła policja. W tych okolicach poszukiwano zaginionych od czterech dni chłopców: 13-letniego Filipa i 15-letniego Marka. Służby na razie nie potwierdzają oficjalnie informacji o znalezieniu ciała jednego z zaginionych nastolatków - trwają oględziny zwłok.

- Ciało znajdowało się w nurcie rzeki Odry na zamkniętym terenie. Zwłoki znaleźli żołnierze, którzy sprawdzali teren - poinformował w rozmowie z Polsat News Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji. Potwierdził też, że w okolicach poligonu w Krośnie Odrzańskim, gdzie znaleziono ciało, trwają oględziny. 

Zobacz wideo Poszukiwania dwóch nastolatków w Lubuskiem. Zaangażowano śmigłowiec, motorówki, noktowizory, drony i quady

Lubuskie. W Odrze znaleziono ciało. Nieoficjalnie: To może być jeden z poszukiwanych chłopców

Jak podaje Polsat News, w okolicach miejsca znalezienia zwłok służby odnalazły wcześniej bluzę jednego z poszukiwanych od czterech dni chłopców - 13-letniego Filipa i 15-letniego Marka, którzy zaginęli we wsi Ledno. Informacji o znalezionym ubraniu nie potwierdzały służby. "Według informacji jakie uzyskaliśmy od mamy Filipa, trop jaki uchwycił pies tropiący prowadzi do wałów nad Odrą" - podawała z kolei strona Śladem Zaginionych.

Portal podaje, że najprawdopodobniej w nurcie rzeki został odnaleziony jeden z nich - służby na razie nie potwierdzają jeszcze tych doniesień. - Na miejscu trwają bardzo szczegółowe oględziny prowadzone z udziałem prokuratora i policjantów - powiedział  podinsp. Maludy. Dodał, że na potwierdzenie, czy jest to jeden z zaginionych chłopców, jest jeszcze za wcześnie. W rozmowie z "Gazetą Lubuską" dodał: - Więcej informacji będziemy mogli podać wkrótce. Dajmy pracować ekspertom. Zdaję sobie sprawę, że jest duży nacisk opinii publicznej, ale najpierw swoją pracę muszą wykonać fachowcy, a po ustaleniu tożsamości odnalezionej osoby będziemy musieli skontaktować się z rodziną. Na oficjalne komunikaty medialne przyjdzie czas.

Zaginięcie 13-letniego Filipa i 15-letniego Marka

Dwaj chłopcy nie są spokrewnieni - są sąsiadami. Ostatni raz byli widziani w poniedziałek - wówczas około godziny 15 wyszli ze swoich domów. Następnie byli widziani w pobliżu domu numer 8 - od tej pory nikt ich nie widział, nie nawiązali też kontaktu z rodzinami.

- Pod uwagę są brane różne hipotezy m.in., że mogli zgubić się w lesie, uciec z domu lub mogło dojść do nieszczęśliwego wypadku - mogli wpaść do wody - mówiła podinsp. Małgorzata Stanisławska z zielonogórskiej policji w rozmowie z Interią.

W akcji poszukiwawczej bierze udział ok. 200 osób  - wykorzystano w nich m,in. sonary oraz łodzie patrolowe. W czwartek działania służb koncentrowały się na odcinku Odry od miejscowości Cigacice do wsi Pomorsko. 

Więcej o: