Pomorskie. 8 tys. zł za wskazanie miejsca pobytu mężczyzny, który próbował porwać 11-latkę

Poszukiwania mężczyzny, który usiłował porwać 11-latkę w województwie pomorskim, nie przyniosły skutku. Komenda Wojewódzka Policji zdecydowała się więc na kolejny krok, który przybliży funkcjonariuszy do schwytania napastnika. Za wskazanie miejsca jego pobytu wyznaczono osiem tysięcy złotych nagrody.

Obława policyjna na 40-latka, który usiłował uprowadzić 11-letnią dziewczynkę w miejscowości Trutnowy w gminie Cedry Wielkie (woj. pomorskie), rozpoczęła się w środę po południu. Policji do tej pory udało się ustalić tożsamość mężczyzny, choć udostępniła jego wizerunek. Funkcjonariusze apelują o pomoc w znalezieniu napastnika.

Zobacz wideo Nagrywał kobietę w przymierzalni. Został zatrzymany

Pomorskie. Policja wyznaczyła nagrodę za wskazanie miejsca pobytu 40-latka 

Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku w rozmowie z Gazeta.pl potwierdziła, że za wskazanie miejsca pobytu 40-letniego mężczyzny, wyznaczono nagrodę w wysokości 8 tysięcy złotych. Wszelkie informacje na temat napastnika należy przekazać pod numer alarmowy 112 lub najbliższej jednostce policji. Funkcjonariusze gwarantują anonimowość. 

Podejrzewany o popełnienie przestępstwa to ok. "40-letni mężczyzna o ciemnych, krótkich włosach. Z relacji świadków wynika, że miał na sobie spodnie typu moro, zabandażowaną lub włożoną w gips rękę" - przekazał Maciej Stęplewski, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku w komunikacie przesłanym redakcji Gazeta.pl. 

Pomorskie. Mężczyzna usiłował porwać 11-latkę

40-latek usiłował porwać dziewczynkę, zatrzymując ją na lokalnej drodze, gdy ta jechała rowerem. Miał zaoferować jej sprzedaż koralików. Kiedy chciała odjechać, miał skrępować ją w zaroślach. 11-latce udało się uciec i powiadomić rodziców. Policja została powiadomiona w środę po południu i natychmiast rozpoczęła akcję poszukiwawczą na terenie całego województwa.

Napastnik miał powiedzieć dziewczynce, że chodzi o porwanie dla okupu. Policjanci nie wykluczają jednak, że napaści dopuścił się mężczyzna niezrównoważony psychicznie. 

40-latek prawdopodobnie jest również powiązany z napaścią na kobietę w Malborku

"Kilkudziesięciu policjantów sprawdza wytypowane obszary. W poszukiwaniach biorą również udział policjanci z psami tropiącymi oraz policyjny śmigłowiec, który sprawdza teren" informował Maciej Stęplewski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Więcej o: