Pogoda na dziś - piątek, 14 maja. Będzie ciepło, ale z opadami deszczu

Piątek 14 maja przez większość dnia, niemal w całym kraju, będzie słoneczny. Miejscami pojawi się zachmurzenie, głównie na południowym wschodzie i na zachodzie kraju. Mogą wystąpić też przelotne opady deszczu w całej Polsce - warto zabrać ze sobą parasol.

W piątek (14 maja) trzeba pamiętać, aby nie zapomnieć parasola. Synoptycy prognozują, że w całym kraju mogą pojawić się opady deszczu. Przelotne zachmurzenie z opadami deszczu możliwe jest m.in. w województwach małopolskim i świętokrzyskim.

Zobacz wideo Rząd skrócił okres pomiędzy pierwszą a drugą dawką. Zmiana ma wejść w życie od 17 maja. "Jest ona podyktowana także dostępnością szczepionek"

Temperatura w Polsce w piątek 14 maja. Najcieplej w województwie śląskim i dolnośląskim

W piątek 14 maja termometry wskażą najwyższe temperatury we Wrocławiu i Katowicach - w tych miastach odczujemy nawet 20 stopni. W Warszawie, Poznaniu i Łodzi tylko o jeden stopień mniej. 18 stopni synoptycy zapowiadają w Bydgoszczy, Zielonej Górze, Lublinie i Krakowie. 17 stopni na termometrach mogą spodziewać się mieszkańcy Rzeszowa, Kielc, Białegostoku i Szczecina. Najchłodniej będzie na północy kraju. W Olsztynie i Gdańsku termometry wskażą tylko 15 stopni.

PogodaPogoda Gazeta.pl

Pogoda na piątek. Zaświeci słońce, ale trochę popada

Niemal w całym kraju prognozowane jest niewielkie i umiarkowane zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. Słonecznie będzie w Toruniu i Olsztynie, gdzie chmury będą próbowały zasłonić słońce. W piątek 14 maja temperatura będzie najwyższa bliżej godzin wieczornych, choć ciepłym powietrzem będziemy mogli cieszyć się już od południa. Przelotne opady zapowiadane są w całej Polsce, ale nie będą intensywne. Wiatr nie będzie silny. Synoptycy zapowiadają, że wiatr będzie wiał z umiarkowaną siłą.

W sobotę w całym kraju będzie pochmurno. Lokalnie pojawią się przelotne opady deszczu, ale synoptycy zapowiadają letnie temperatury w całej Polsce. 

Więcej o: