Ledno. Nocne poszukiwania chłopców - bez efektów. Policja rozważa różne scenariusze, ale nie porwanie

Trwają poszukiwania dwóch nastolatków z miejscowości Ledno, którzy zaginęli w poniedziałek 10 maja. Działania prowadzone w nocy nie przyniosły rezultatów. Wkrótce do patroli dołączą kolejne siły. Policja na razie nie bierze pod uwagę, że mogli zostać porwani.

O poszukiwaniach 13-letniego Filipa Pasewicza i 15-letniego Marka Gawryszaka informowaliśmy w środę. Zaprzyjaźnieni ze sobą chłopcy zaginęli w poniedziałek 10 maja. Wyszli z domu przy posesji numer 8 w Lednie (woj. lubuskie) ok. godz. 15 i od tamtej pory nie nawiązali kontaktu z rodziną. Akcja poszukiwawcza rozpoczęła się w poniedziałek wieczorem, kiedy rodziny nastolatków zgłosiły, że nie wrócili oni do domów. 

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Ledno. Policja nie bierze pod uwagę porwania

- Około 200 policjantów, strażaków, żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i mieszkańców szukało w środę zaginionych 13-latka i 15-latka ze wsi Ledno w Lubuskiem - informowała TVN24 Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Jak dodała, do poszukiwań wkrótce zaangażowane zostaną kolejne siły. 

Stanisławska informowała, że działania poszukiwawcze prowadzone są zarówno w dzień, jak i w nocy. - Za dnia są oczywiście najbardziej intensywne. W nocy nie są na przykład prowadzone przez strażaków poszukiwania na rzece z uwagi na bezpieczeństwo ratowników - tłumaczyła. Policjanci pełniący służbę w godzinach nocnych zostali wyczuleni na to, by zwracać szczególną uwagę na wszelkie informacje dotyczące zaginionych nastolatków. Niestety, tych nie pojawiło się zbyt wiele.

Marek Gawryszak i Filip PasiewiczPoszukiwania zaginionych nastolatków. Działania prowadzone będą także w nocy

Cały czas los nastolatków jest nieznany. Pod uwagę branych jest kilka wersji. Między innymi taka, że zgubili się w lesie, że postanowili uciec z domu, ale i ta związana z wypadkiem nad rzeką

- mówiła rzeczniczka. Policjanci na razie nie biorą jednak pod uwagę wersji, iż chłopcy mogli zostać porwani. 

Ledno. Poszukiwania nastolatków trwają

W poszukiwaniach wykorzystywane są łodzie motorowe, noktowizory, śmigłowiec, drony, kamery termowizyjne, psy tropiące oraz quady. We wtorek psy podjęły trop w pobliżu wału nad Odrą. Polsat News informował wówczas, że na brzegu rzeki odnaleziona została bluza jednego z chłopców. 

Filip Pasewicz (13 lat) ma 164 cm wzrostu, waży ok. 60 kilogramów. Ma krótkie blond włosy, niebieskie oczy i prosty nos. W dniu zaginięcia ubrany był w pomarańczową koszulkę z krótkim rękawem, dresowe spodnie z czerwonym zamkiem na lewej nogawce w okolicy kolana i czarne buty sportowe marki Reebok.

Policja (zdjęcie ilustracyjne)Pomorskie. Mężczyzna próbował uprowadzić nastolatkę. Trwa obława

Drugi zaginiony, Marek Gawryszak (15-latek), ma 167 cm wzrostu, waży ok. 60 kilogramów. Ma krótko ścięte włosy w kolorze ciemnego blondu, niebieskie oczy i prosty nos. W dniu zaginięcia ubrany był w granatową bluzę bez kaptura (z przodu na bluzie widoczna jest amerykańska flaga), czarne dresowe spodnie, szare buty sportowe marki Puma. Miał też czapkę z daszkiem typu moro.

Wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat chłopców, proszone są o pilny kontakt z najbliższym oddziałem policji, pod numerem alarmowym 112 lub numerami: 47 795 64 11 i 47 795 24 11.

Więcej o: