Lubuskie. Poszukiwania zaginionych nastolatków. Działania prowadzone będą także w nocy

Nadal nie udało się odnaleźć zaginionych 13- i 15-latka ze wsi Ledno. Z ostatnich informacji wynika, że w okolicach wału nad Odrą znaleziono bluzę jednego z nich. W nocy działania nie zostaną przerwane - będą kontynuowane przez służby dyżurne policji.

"Wciąż nie udało się odnaleźć 13- i 15-latka ze wsi Ledno w woj. lubuskim. Dziś chłopców szukało około 200 policjantów, strażaków, żołnierzy WOT i mieszkańców. W nocy działania będą prowadziły służby dyżurne policji" - podaje Radio ZET.

Ledno. Poszukiwania zaginionych nastolatków będą prowadzone przez służby dyżurne

W poszukiwaniach policja wykorzystuje śmigłowiec, łodzie motorowe, noktowizory, drony, kamery termowizyjne, psy tropiące oraz quady. We wtorek psy tropiące podjęły trop chłopców w okolicach wału nad Odrą. Z informacji Polsat News wynika, że na brzegu rzeki znaleziono bluzę jednego z nastolatków. - Pod uwagę są brane różne hipotezy m.in., że mogli zgubić się w lesie, uciec z domu lub mogło dojść do nieszczęśliwego wypadku - mogli wpaść do wody - powiedziała Interii Małgorzata Stanisławska z policji w Zielonej Górze.

Poszukiwania zaginionych chłopcówLubuskie. Poszukiwania zaginionych chłopców. Znaleziono bluzę

Chłopcy zaginęli w poniedziałek 10 maja. Około godziny 15 wyszli z domu przy posesji numer 8 we wsi Ledno i do tej pory nie nawiązali kontaktu z rodziną. Jednym z zaginionych jest Filip Pasiewicz, który ma 164 cm wzrostu i wazy około 60 kilogramów. 13-latek ma krótkie blond włosy, niebieskie oczy i prosty nos. W dniu zaginięcia chłopiec ubrany był w pomarańczową koszulkę z krótkim rękawem, dresowe spodnie z czerwonym zamkiem na lewej nogawce w okolicy kolana i czarne buty sportowe marki Reebok.

Drugim z zaginionych jest 15-letni Marek Gawryszak. Chłopiec ma 167 cm wzrostu, waży ok. 60 kilogramów. Ma krótko ścięte włosy w kolorze ciemnego blondu, niebieskie oczy i prosty nos. W dniu zaginięcia ubrany był w granatową bluzę bez kaptura (z przodu na bluzie widoczna jest amerykańska flaga), czarne dresowe spodnie, szare buty sportowe marki Puma. Miał też czapkę z daszkiem typu moro.

Marek Gawryszak i Filip PasiewiczLubuskie. Trwają poszukiwania zaginionych Filipa i Marka. Wykluczono porwanie

Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionych chłopcach, proszone są o kontakt z najbliższą jednostką policji. Informacje można zgłaszać również pod numerem alarmowym 112 lub numerami: 47 795 64 11 i 47 795 24 11.

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?
Więcej o: