Kielce. Wypadek w punkcie szczepień. 28-latka straciła panowanie nad pojazdem

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w punkcie szczepień drive-thru w Kielcach. 28-letnia kobieta straciła panowanie nad pojazdem, po czym uderzyła w ścianę. Auto przewróciło się. Kobieta trafiła do szpitala z podejrzeniem złamania ręki.
Zobacz wideo Szczepienia w Polsce. Jak wygląda kwalifikacja osób ze schorzeniami?

Jak informuje Onet, do wypadku doszło przed godziną 13 w kieleckim punkcie szczepień drive-thru, zlokalizowanym na terenie centrum kongresowego Targi Kielce. 28-letnia kobieta straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w ścianę pobliskiego parkingu wielopoziomowego.

Kielce. Wypadek w punkcie szczepień. Kobieta straciła panowanie nad autem

- Za kierownicą auta siedziała 28-letnia kobieta. Nie wiadomo, dlaczego nagle straciła panowanie nad pojazdem. Staranowała barierki, które wyznaczały tam kierunki jazdy - przekazał Karol Macek, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Kielcach Onetowi. Następnie samochód uderzył w ścianę parkingu i spadł ze skarpy. Auto przewróciło się na bok. - Kobieta została wydobyta z samochodu i z podejrzeniem złamania ręki trafiła do szpitala - dodał.

Kobieta miała chwilę wcześniej przyjąć szczepionkę przeciw COVID-19. Nie wiadomo jednak, co spowodowało zdarzenie. Rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego Anna Mazur-Kałuża poinformowała, że 28-latka miała inne schorzenia, o których nie poinformowała personelu medycznego przed szczepieniem.

Szczepienia przeciw COVID-19 w Tauron Arenie w KrakowieKraków. Pacjentka dostała dwie różne szczepionki na COVID-19

Szczepienia przeciw COVID-19 w punktach drive-thru

Pierwsze pilotażowe punkty szczepień ruszyły w kwietniu tego roku. Według obowiązujących w nich zasad osoby, które wybrały ten sposób przyjęcia preparatu, powinny wydrukować i wypełnić kwestionariusz przed udaniem się do punktu, na miejsce przybyć około 10 minut przed wyznaczoną godziną, a następnie przed otworzeniem szyby, zasłonić nos i usta. Po zabiegu powinno się udać na parking poszczepienny i odczekać na nim co najmniej 20 minut. 

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach.Kielce. Chirurdzy ze szpitala wojewódzkiego złożyli wypowiedzenia

Więcej o: