Olsztyn. Policja goniła studentów po kampusie. Dwukrotnie. "Dziwna akcja"

Na plaży przy kampusie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie bawiło się nawet 300 osób. Kiedy apel Straży Uniwersyteckiej nie przyniósł efektu, na miejscu pojawiła się policja. - Nie rozumiem, czemu tam przyjechała policja, każdy miał swój kocyk i siedział na nim w spokoju - skomentował jeden z uczestników zgromadzenia.
Zobacz wideo Co z koncertami i letnimi festiwalami? Minister nie wyklucza dalszego luzowania obostrzeń

Kortowo jest osiedlem usytuowanym na obrzeżach Olsztyna. Swoją siedzibę ma tam między innymi kampus Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Kiedy w poniedziałek 10 maja studenci postanowili wypocząć na kortowskiej plaży, zjawiła się policja, która teoretycznie wstępu na teren kampusu nie ma. 

Dwie interwencje policji na kampusie UWM. "Policja ganiała ludzi po parku"

Jak poinformowała "Gazeta Olsztyńska", na plaży zgromadziły się grupki studentów wypoczywających na kocykach. W pewnym momencie pojawiła się Straż Uniwersytecka, która poinformowała studentów, że mają kwadrans na opuszczenie terenu. Ostrzeżenie nie przyniosło efektu i po jakimś czasie pojawiła się policja.

- Przyjechali i stali na kogutach, nawet nie wyszli z radiowozu przez jakiś czas. Ruszyli się, dopiero gdy przyjechał drugi radiowóz. Wtedy poszliśmy na molo, oni pojechali za nami. To była dziwna akcja, policja ganiała ludzi po parku. Później jeździły z cztery duże radiowozy po Kortowie i podjeżdżali do każdej większej grupki ludzi. Nie rozumiem, czemu tam przyjechała policja, każdy miał swój kocyk i siedział na nim w spokoju. Nikt nic złego nie zrobił - powiedział gazecie jeden z uczestników zgromadzenia.

Mamy najzimniejszy kwiecień w stuleciu (zdjęcie ilustracyjne)IMGW potwierdza: Był to najzimniejszy kwiecień w XXI wieku

Olsztyn. Nawet 300 osób bawiło się na plaży przy UWM

Na plaży miało przebywać nawet około 300 osób. Policja miała podjąć cztery interwencje wobec osób spożywających alkohol w miejscu publicznym. Tymczasem "Gazeta Olsztyńska" poinformowała, że we wtorek 11 maja wieczorem na terenie kampusu doszło do kolejnej interwencji policji. 

- Policjanci wykonywali czynności prewencyjne, w trakcie których podjęli interwencje wobec 4 osób popełniających wykroczenie picia alkoholu w miejscu publicznym. Przypominamy, że w dalszym ciągu obowiązują nas przepisy dotyczące reżimu sanitarnego. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, apelujemy, aby nie podejmować zbyt pochopnych decyzji, które mogą zagrażać życiu i zdrowiu naszej społeczności - apelował Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Interwencje policji powtórzyły się w środowy wieczór. "Straż Uniwersytecka i Policja ramię w ramię na Kortowie? Jak ja się cieszę, że za czasów moich studiów takie rzeczy się nie działy" - napisał użytkownik Spotted UWM.

Rząd zdecydował. 15 maja zdejmiemy maseczki na świeżym powietrzu (zdjęcie ilustracyjne)Do kiedy trzeba nosić maseczki? Luzowanie obostrzeń jeszcze w tym tygodniu

Więcej o: