Lubuskie. Trwają poszukiwania zaginionych chłopców, Filipa i Marka. Wykluczono porwanie

Wznowiono poszukiwania 13-letniego Filipa Pasiewicza i 15-letniego Marka Gawryszaka, którzy byli ostatni raz widziani w poniedziałek w okolicy Ledna (woj. lubuskie, powiat zielonogórski). Policjanci wykluczyli porwanie chłopców.

Poszukiwania zaczęły się już w poniedziałek wieczorem, do tej pory nie przyniosły jednak rezultatu. W środę policja wznowiła działania, na miejsce ma przylecieć również śmigłowiec, który będzie kontrolował obszar poszukiwań z powietrza. 

Zobacz wideo Poszukiwania dwóch nastolatków w okolicach Ledna koło Zielonej Góry w Lubuskim

Zaginionych chłopców szuka około 150 osób. Policja i strażacy przeczesują brzegi Odry 

Do tej pory przeszukano już około tysiąca hektarów. Policjanci i strażacy przeczesują brzegi Odry, zaangażowano również żołnierzy Wojska Obrony Terytorialnej. W okolicy znajdują się akweny, które kontrolują płetwonurkowie i grupy poszukiwawcze straży pożarnej - pisze rmf24.pl.

Filip i Marek byli ostatni raz widziani w poniedziałek po południu, około godziny 15 w miejscowości Ledno w województwie lubuskim. Nie wiadomo gdzie się udali, ani co się z nimi stało. Od tamtego czasu nie nawiązali kontaktu z rodzinami. Śledczy wykluczyli możliwość uprowadzenia.

Grupa Śladem Zaginionych, która jest w kontakcie z jedną z rodzin, przekazała, że policja zakłada trzy hipotezy: zaginięcie w lesie, nieszczęśliwy wypadek lub ucieczkę. Z informacji grupy wynika, że pies tropiący miał podjąć trop w okolicy wału nad Odrą. 

Rysopisy poszukiwanych chłopców

13-letni Filip Pasiewicz ma 164 cm wzrostu i wazy około 60 kilogramów. Chłopiec ma krótkie blond włosy, niebieskie oczy i prosty nos. Brak cech szczególnych. W dniu zaginięcia był ubrany w pomarańczową koszulkę z krótkim rękawem i napisem, dresowe spodnie z czerwonym zamkiem na lewej nogawce w okolicy kolana i czarne buty sportowe marki Reebok.

15-letni Marek Gawryszak ma 167 cm wzrostu, waży ok. 60 kilogramów. Ma krótko ścięte włosy w kolorze ciemnego blondu, niebieskie oczy i prosty nos. Również brak cech szczególnych. W dniu zaginięcia ubrany był w granatową bluzę bez kaptura (z przodu na bluzie widoczna jest amerykańska flaga), czarne dresowe spodnie, szare buty sportowe marki Puma. Miał na sobie również czapkę z daszkiem typu moro.

Policja apeluje do osób, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionych, aby skontaktowały się z najbliższą jednostką policji pod numerem alarmowym 112 lub pod numerami: 47 795 64 11 i 47 795 24 11.

Więcej o: