Chęciny. Między drzewami zawieszono metalowe linki. Policja: Miały wyrządzić krzywdę motocyklistom

Policjanci z Chęcin (woj. świętokrzyskie) zabezpieczyli w jednym z lasów 18 metalowych linek, które najprawdopodobniej ktoś wykorzystał jako pułapkę na motocyklistów. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego prowadzą dochodzenie w kierunku bezpośredniego narażenia na utratę życia lub zdrowia.

Wraz z poprawą pogody, świętokrzyscy policjanci zaczęli otrzymywać coraz więcej zgłoszeń o  motocyklistach, którzy łamią przepisy zakazujące wjazdu do lasu. Funkcjonariusze przypominają, że wjazd taki teren pojazdem silnikowym bez zgody właściciela lub zarządcy stanowi wykroczenie karane grzywną. 

Zobacz wideo Nie zatrzymujesz się przed przejazdem kolejowym? Policja może to wyśledzić z drona

Chęciny. W lesie ujawniono 18 metalowych linek. Policjanci twierdzą, że miały wyrządzić krzywdę motocyklistom

Pojawienie się w lesie motocyklistów niestety wywołało skrajną i niezgodną z prawem reakcję. Z problemem jednośladów próbowano bowiem nielegalnie uporać się w kompleksie leśnym położonym w pobliżu miejscowości Zagrody. Policjanci z Chęcin zabezpieczyli tam 18 metalowych linek rozciągniętych między drzewami. 

"Przeszkoda była rozciągnięta w sposób mający najprawdopodobniej utrudnić przejazd, lub by wręcz wyrządzić krzywdę motocyklistom. Dlatego kryminalni z Komisariatu Policji w Chęcinach prowadzą w tej sprawie czynności, w kierunku bezpośredniego narażenia na utratę życia lub zdrowia" - poinformowała w poniedziałek Komenda Miejska Policji w Kielcach

Osoby, które posiadają informacje mogące przyczynić się do wykrycia sprawcy rozwieszenia linek, proszone są o kontakt Komisariatem Policji w Chęcinach - osobiście lub telefonicznie pod numerami: 47 801 1340 lub 112.

Więcej o: