Do kiedy trzeba nosić maseczki? Luzowanie obostrzeń jeszcze w tym tygodniu

Jeszcze w tym tygodniu będziemy mogli wybrać się na spacer bez maseczek. Decyzją rządu obowiązek zakrywania ust i nosa zostanie częściowo zniesiony w sobotę 15 maja. Tego samego dnia będziemy mogli wybrać się na obiad do restauracji - pod warunkiem, że zajmiemy miejsce w ogródku.
Zobacz wideo Czy noszenie maseczki na otwartym powietrzu ma sens?
Od 15 maja zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Bez zmian pozostanie obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach czy w kościele

- czytamy na stronie internetowej gov.pl. Zniesienia obowiązku zakrywanie ust i nosa to nie są jedyne zmiany, które wejdą w życie tego dnia. Decyzją rządu od 15 maja znów będą mogły działać ogródki gastronomiczne, a wydarzenia sportowe na świeżym powietrzu będą mogły odbywać się przy udziale niewielkiej publiczności, przy zajętych maksymalnie 25 proc. miejsc.

Janusz Kowalski zaszczepił się przeciwko COVID-19Kowalski się zaszczepił. "Skoro Kiler się nie boi, to i Kowalski się nie boi"

29 maja natomiast wszystkie restauracje będą mogły funkcjonować tak, jak przed pandemią, otworzą się kina i teatry, które będą funkcjonować pod warunkiem, że w salach zajęte będzie maksymalnie 50 proc. miejsc. Normalność zawita również do szkół. Uczniowie wszystkich roczników wrócą na ostatnie tygodnie roku szkolnego do nauki stacjonarnej.

Konferencja prasowa i dalsze znoszenie obostrzeń

W środę 12 maja odbędzie się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, podczas której ogłoszone zostaną kolejne decyzje w sprawie luzowania obostrzeń

Szczepionka przeciwko COVID-19BioNTech: szczepionka nie wymaga dostosowania do obecnych wariantów koronawirusa

Dowiemy się, kiedy i w jakiej kolejności rząd zamierza odmrażać kolejne branże, a także jaki będzie harmonogram znoszenia restrykcji na czerwiec. Konferencja prasowa ma się odbyć najprawdopodobniej w godzinach przedpołudniowych i będzie można ją śledzić na facebookowym profilu kancelarii premiera.

Więcej o: