Prognoza długoterminowa. Chwila upałów, a potem? Spadek temperatury, burze i deszcze

Ledwo zrobiło się pogodnie, a już niebawem pogoda znów się pogorszy. Nie wrócimy do tak niskiej temperatury, jak na początku miesiąca, jednak ochłodzenie będzie zauważalne. Na dodatek pochmurno W dodatku słońce zakryją chmury, które mogą spowodować przelotne opady deszczu.
Zobacz wideo Czy wiesz, jak się zachować podczas burzy?

Od niedzieli w całej Polsce w końcu możemy cieszyć się temperaturą powyżej 20 stopni. We wtorek najwyższa temperatura tegorocznej wiosny - nawet 27 stopni w cieniu. Niestety po kilku ciepłych, słonecznych dniach, temperatura zacznie spadać, a słońce zastąpią przelotne deszcze i burze. Mimo to zdaniem synoptyków najzimniejsze dni mamy już za sobą. 

W środę nadal ciepło jednak pojawią się przelotne deszcze i burze

W środę 12 maja wysoka temperatura w kraju nadal będzie się utrzymywać. W ciągu dnia w cieniu maksymalne temperatury będą wynosić nawet 25 stopni. Najcieplej będzie w Poznaniu, najchłodniej - na zachodzie kraju, w Szczecinie tylko 18 stopni. Wiatr łagodny i umiarkowany. Mogą pojawić się przelotne deszcze i burze - zwłaszcza w okolicy Poznania, Wrocławia, Opola, Katowic i Krakowa, a w nocy także Częstochowy i Kielc. Burzy spodziewać możemy się także w czwartek i w weekend. Warto śledzić alerty pogodowe. 

Zielona Góra. Katastrofa samolotu Katastrofa samolotu w Zielonej Górze. Nie żyje pilot maszyny

Pogoda. Od czwartku zrobi się chłodniej - maksymalnie kilkanaście stopni

W czwartek temperatura zacznie się obniżać. W ciągu dnia od 14 do 18 stopni w cieniu. W piątek w centralnej Polsce będą utrzymywać się wartości około 18 stopni, jednak na krańcach kraju zauważalny spadek - w Szczecinie, Krakowie czy Rzeszowie po 12 stopni. Od czwartku możemy się także spodziewać dużych zachmurzeń w całej Polsce. W kolejne dni temperatura w całym kraju będzie bardziej wyrównana, jednak nie przekroczy 20 stopni w cieniu. Zachmurzenie i przelotne deszcze będą się utrzymywać.

Koronawirus Dr Borkowski: Pandemia sobie poszła? Rozumny osąd odszeł. 70 tys. osób zmarło

Więcej o: