Warszawa. 16-latka prowadziła auto, jej 43-letni kochanek stał na czatach, a kolega kradł

Policjanci z Warszawy zatrzymali 16-latkę i jej 43-letniego kochanka podejrzanych o kradzieże z włamaniem. Pomagał im wspólnik, który odbywa już karę pozbawienia wolności. Każdy z podejrzanych miał wyznaczoną w przestępstwie rolę. Nastolatka była kierowcą auta, jej 43-letni kochanek stał na czatach, a kolega włamywał się i kradł. Wspólnie dokonali kradzieży na kwotę ponad 46 tys. złotych.

Nastolatka za swoje czyny odpowie przed sądem rodzinnym, a jej 43-letniemu kochankowi grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Zobacz wideo Tymczasowy areszt dla 48-latka oskarżanego o zabójstwo matki

Warszawa. Misternie zaplanowane włamania. Zawsze działali według schematu

16-latka i jej 43-letni kochanek kradli miedziane elementy o wartości przekraczającej 15 tys. złotych z terenu jednej z warszawskich uczelni. Co więcej, są też podejrzani o kradzież z włamaniem do teatru, skąd skradziono gitary elektryczne i sprzęt AGD o wartości ponad 13 tys. złotych. Włamali się również do piwnicy, skąd ukradli sprzęt o łącznej wartości 16,5 tys. złotych.

83-latek jechał wózkiem elektrycznym po autostradzie. Pomogli mu policjanci83-latek na wózku elektrycznym na autostradzie. Pomogli policjanci

Jak informuje policja, sprawcy zawsze działali w ten sam sposób. 16-latka była kierowcą: dowoziła na miejsce mężczyzn i zabierała ich z miejsca zdarzenia po udanej kradzieży. Jej 43-letni partner stał na czatach, a drugi z mężczyzn włamywał się i okradał wybrane miejsca. To, co udało im się ukraść, trafiało do lombardów i punktów skupu złomu.

Policja szukała sprawców kilka miesięcy. Byli zaskoczeni widokiem funkcjonariuszy

Policjanci przez kilka miesięcy gromadzili materiał dowodowy, który ostatecznie pozwolił im na postawienie sprawcom zarzutów. Okazało się, że para ma związek również z innymi przestępstwami, do których dochodziło w ostatnim czasie w Warszawie. Policja poinformowała, że kolega, który towarzyszył im we włamaniach, znajduje się obecnie w zakładzie karnym.

Nastolatka i mężczyzna zostali zatrzymani przez policjantów w minioną środę w mieszkaniu w powiecie żyrardowskim. 16-latka przebywała ze swoim 43-letnim partnerem w mieszkaniu kolegi. Jak relacjonują policjanci, para była zaskoczona ich widokiem.

Sylwester. Policja pod domem Jarosława KaczyńskiegoPolicja pilnuje domu Kaczyńskiego. TVN24: Co najmniej 40 funkcjonariuszy

16-latka za to, co zrobiła, odpowie teraz przed sądem rodzinnym. Jej 43-letniemu chłopakowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Więcej o: