Pogoda. IMGW wydało alerty. Ostrzeżenie przed silnym wiatrem na południu. Od środy burze

W poniedziałek synoptycy nie przewidują burz nad Polską, ale wydali ostrzeżenia przed silnym wiatrem w kilkunastu powiatach na południu kraju. IMGW wydało też alerty na najbliższe dni.

Synoptycy zapowiadają wystąpienie silnego wiatru w poniedziałek, a burz dopiero w środę. W górach należy spodziewać się roztopów.

Zobacz wideo Czeka nas upalne lato i susze? „Ubytek wody może być silniejszy niż zwykle”

Pogoda. W poniedziałek silny wiatr

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla województw dolnośląskiego i opolskiego.

Na Dolnym Śląsku alert ostrzegający przed silnym wiatrem, obejmie takie powiaty jak: lubański, lwówecki, jeleniogórski, Jelenią Górę, kamiennogórski, wałbrzyski, Wałbrzych, kłodzki i ząbkowicki. Alerty będą obowiązywały do godziny 10 w poniedziałek. Z kolei w województwie opolskim alerty będą obowiązywać do godziny 12 w poniedziałek i obejmą powiaty: nyski, prudnicki i głubczycki.

Synoptycy prognozują, że średnia prędkość wiatru wyniesie od 25 do 35 kilometrów na godzinę, ale w porywach osiągnie nawet 75 km/h.

Pogoda w górach. Uwaga na roztopy

Synoptycy prognozują, że w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim, będą roztopy. Alert spowodowany jest wzrostem temperatury, a co za tym idzie, topnieniem pokrywy śnieżnej wysoko w górach. Obowiązywać będzie do godziny 18 w poniedziałek.

Nowe rozporządzenie ws. obostrzeń (galeria handlowa - zdjęcie ilustracyjne)Jest nowe rozporządzenie ws. obostrzeń. Zmiany od 8 maja [HARMONOGRAM]

Alerty IMGW na środę. Będą burze

Burze pojawią się w środę i wystąpią w województwach: zachodniopomorskim, lubuskim, dolnośląskim, opolskim i śląskim.

Horoskop na maj 2021Horoskop na maj 2021 dla wszystkich znaków

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia, przewidując warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Wówczas należy zachować szczególną ostrożność.

Więcej o: