Aleksandrów Łódzki. Dwóch motocyklistów zderzyło się z jeepem. Nie żyją trzy osoby

Trzy osoby zginęły, a jedna została ranna w wypadku, w którym dwa motocykle zderzyły się czołowo z jeepem, który zjechał na przeciwległy pas ruchu. Policja ustala szczegóły zdarzenia, do którego doszło w Aleksandrowie Łódzkim.

O wypadku poinformowała na facebookowej stronie Ochotnicza Straż Pożarna z Aleksandrowa Łódzkiego, udostępniając zdjęcia, na których widać między innymi rozbity pomarańczowy samochód i części  motocyklu oraz kask leżący na ziemi. Do tragedii doszło w sobotę przed godziną 20 na ulicy 11 Listopada. W zdarzeniu brały udział trzy pojazdy - jeep oraz dwa jednoślady.

Zatrzymanie Artura PawłowskiegoKanada. Polski pastor zatrzymany przez policję i zakuty w kajdanki. Jest nagranie

Kobieta, która spowodowała wypadek, jest w szpitalu. Nie została jeszcze przesłuchana

W samochodzie osobowym była tylko kierująca 22-latka. Ona jako jedyna uszła z życiem, jednak wymaga hospitalizacji. Zarówno 43-letni kierowca suzuki, jak i 40-letni kierujący motocyklem marki Honda zginęli na miejscu. 42-letnia pasażerka jednego z nich została odwieziona do szpitala, gdzie mimo starań lekarzy zmarła. 

Po tym, jak 22-latka trafiła do szpitala, pobrano jej krew, aby ustalić, czy w czasie wypadku była pod wpływem alkoholu. Jeszcze jej nie przesłuchano ze względu na stan zdrowia - pisze expressilustrowany.pl. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że wyprzedzając inny pojazd, kobieta zjechała na przeciwległy pas ruchu i doprowadziła do czołowego zderzenia z motocyklistami, którzy jechali prawidłowo.

Wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Kobiecie grozi do 8 lat pozbawienia wolności

Ulica, na której doszło do wypadku, została zablokowana, a policjanci zorganizowali ruch objazdami. Funkcjonariusze pracowali na miejscu pod nadzorem prokuratora, zabezpieczając ślady. Na ulicę 11 Listopada przyjechało również 7 zastępów straży pożarnej.

KoronawirusEkspert: Czwarta fala możliwa już w czerwcu. Nie będzie tak dotkliwa

Według art.177 § 1 i 2 Kodeksu karnego za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym przewiduje się karę do 8 lat pozbawienia wolności - tyle może grozić kobiecie, która doprowadziła do zderzenia czołowego z dwoma jednośladami.

Więcej o: