Oświęcim. Policja poszukuje mężczyzny, który zaatakował 17-latkę. Spłoszyły go rowerzystki

Policja w Oświęcimiu poszukuje mężczyzny, który w nocy 4 maja napadł na 17-latkę wracającą do domu. Napastnika spłoszyły dwie rowerzystki, które akurat były w pobliżu i usłyszały krzyk dziewczyny.

Do zdarzenia doszło 4 maja po godzinie 22. 17-letnia mieszkanka Oświęcimia wracała do domu ze spotkania ze znajomymi. Jak opisuje Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu, na moście Piastowskim zaszedł ją od tyłu zamaskowany mężczyzna. Napastnik zabrał jej telefon a następnie sprowadził po schodach na bulwary. Tam krzyk nastolatki usłyszały dwie rowerzystki. Na ich widok napastnik uciekł.

Zobacz wideo Tymczasowy areszt dla 48-latka oskarżanego o zabójstwo matki

Oświęcim. Policja poszukuje mężczyzny, który w nocy zaatakował nastolatkę

Policja wszczęła poszukiwania, ale bezskutecznie. Udało się znaleźć jedynie telefon, który sprawca porzucił w trakcie ucieczki. 

Funkcjonariusze proszą o kontakt świadków zajścia oraz kierowców posiadających kamerki samochodowe, którzy "we wtorek 4.05. br. pomiędzy godzinami  22.00 do  22.40, przejeżdżali mostem Piastowskim w Oświęcimiu tj. ulicą Dąbrowskiego w stronę  ulicy Konarskiego oraz w kierunku przeciwnym".

Johannah z rodzicami, 2019 r. 5-latka przez pandemię od ponad roku nie widziała rodziców. Utknęła w Indiach

"Poszukiwany sprawca to mężczyzna w wieku 20-30 lat, wzrost od 175 cm do 180 cm, ubrany na ciemno, czarne spodnie typu dżins, na głowie miał czapkę, twarz zasłoniętą najprawdopodobniej maseczką" - opisuje napastnika KPP w Oświęcimiu. Aby przekazać informacje w tej sprawie, należy zadzwonić pod numer 47 83 26 280 lub pod numer alarmowy 112.

"Na duże podziękowania zasługują dwie mieszkanki Oświęcimia, które słysząc krzyk natychmiast zareagowały. Dzięki takiej stanowczej reakcji sprawca zbiegł, a pokrzywdzona natychmiast otrzymała pomoc" - czytamy w policyjnym komunikacie. 

Więcej o: