Pogoda na dziś - piątek, 7 maja. Wiosenne temperatury na południu kraju

Pogoda na dziś - piątek, 7 maja. W całej Polsce prognozowane są przelotne opady deszczu i duże zachmurzenie. Temperatura będzie się wahać od 7 do 15 stopni. Sprawdź, jaka będzie pogoda w piątek w twoim województwie.

W piątek najzimniej będzie na zachodzie kraju, tam synoptycy prognozują tylko 7 stopni. Bardziej wiosenna pogoda czeka mieszkańców Śląska, Małopolski i Podkarpacia, gdzie będzie od 13 do 15 stopni.

Zobacz wideo Upał zamienia miasto w piekło. Test z kamerą termowizyjną

Temperatura. Na południu Polski wiosenna pogoda. Będzie nawet do 15 stopni

Dziś najcieplej będzie w Rzeszowie - tam termometry wskażą 15 stopni. Trochę chłodniej będzie w Krakowie - tam 14 stopni oraz w Katowicach i Opolu - gdzie zapowiadanych jest 13 stopni. W województwie świętokrzyskim synoptycy prognozują 12 stopni. Po 10 stopni ma być w województwie dolnośląskim, zachodniopomorskim i łódzkim. 9 stopni będzie na Pomorzu i Mazowszu. O stopień chłodniej ma być w województwie podlaskim, warmińsko-mazurskim i kujawsko-pomorskim. Najzimniej będzie w Zielonej Górze i Poznaniu - tam termometry wskażą tam 7 stopni.

Pogoda na dziś - piątek, 7 maja. Pochmurnie. Najcieplej będzie na południowym wschodzie PolskiPogoda na dziś - piątek, 7 maja. Pochmurnie. Najcieplej będzie na południowym wschodzie Polski fot. gazeta.pl

Opady. Deszcz spadnie w kilkunastu województwach

W piątek będzie pochmurno w całej Polsce, a według prognoz synoptyków tylko w województwie zachodniopomorskim i pomorskim nie będzie padał deszcz. Dodatkowo, po południu w województwie mazowieckim, łódzkim, lubelskim, świętokrzyskim, opolskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim przewidywane są lokalne burze. W piątek wiatr będzie słaby na północy i w centrum będzie dochodził średnio do 25 km/h. Silnie powieje w południowej Polsce - w województwach dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim będzie wiało w porywach do 70 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj pogoda.gazeta.pl.

Kanał Elbląski (zdjęcie ilustracyjne) Kanał Elbląski zablokowany. Wodniacy nie popłyną dalej. "Precedensowa historia"

Więcej o: