Matura 2021. CKE publikuje arkusz z języka angielskiego. Kiedy poznamy wyniki. Gdzie ich szukać?

W czwartek 6 maja maturzyści przystąpili do egzaminu z języka angielskiego lub innego języka obcego na poziomie podstawowym. To trzeci i ostatni dzień obowiązkowych matur. Przypominamy, kiedy maturzyści będą mogli poznać prawidłowe odpowiedzi i sprawdzić, jak poszedł im egzamin.

W czwartek o godzinie 14 rozpoczął się drugi tego dnia egzamin. Maturzyści po południu rozwiązują test z historii sztuki. Natomiast przed południem pisali egzamin z języka obcego.

Zobacz wideo Dominika Lasota: Apelowaliśmy do MEN, żeby rzetelna edukacja klimatyczna stała się częścią programu nauczania

Gdzie maturzyści będą mogli sprawdzić swoje wyniki z języka angielskiego?

Arkusze maturalne z języka angielskiego pojawiły się na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w czwartek (6 maja) około godziny 14. Maturzyści mogą więc sprawdzić, czy ich odpowiedzi były poprawne oraz dokładnie poznać poruszane na egzaminie zagadnienia. 

Matury w tym roku rozpoczęły się we wtorek 4 maja, i jak zawsze pierwszego dnia, maturzyści pisali rano egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym, który jest obowiązkowy dla wszystkich zdających, a po południu część uczniów przystąpiła do matury z języka łacińskiego i kultury antycznej na poziomie rozszerzonym. W środę obowiązkowo wszyscy zdający musieli napisać maturę z matematyki, a o 14.00 przeprowadzono egzamin na poziomie rozszerzonym z historii muzyki.

DLOZI Matura 2021. Matematyka - poziom podstawowy [ARKUSZE I ODPOWIEDZI]

Kiedy uczniowie poznają wyniki tegorocznych matur? Którego dnia odbędą się poprawki?

CKE informuje, że wyniki tegorocznych matur uczniowie piszący egzaminy poznają 5 lipca. Dodatkowo między 7 a 8 czerwca egzaminy napiszą absolwenci szkół, którzy otrzymali od dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej zgodę na przystąpienie do matur. Poprawki matur zaplanowano na 24 sierpnia, a o tym, czy udało się zdać egzamin poprawkowy, uczniowie dowiedzą się 10 września.

Lalka - Vod.tvp.pl - Telewizja Polska S.A. / "Lalka" to od lat pewniak egzaminatorów. Dlaczego cieszą się na nią też maturzyści?

Matura 2021. Dalszy harmonogram egzaminów

Matury potrwają jeszcze kilka dni i zakończą się 20 maja. Sprawdź, na jakie dni zaplanowano poszczególne egzaminy.

  • 7 maja (piątek) - język angielski pr; język angielski dj; filozofia pr;
  • 10 maja (poniedziałek) - język polski pr; język łemkowski pr, język kaszubski pr;
  • 11 maja (wtorek) - matematyka pr; wiedza o społeczeństwie pr;
  • 12 maja (środa) - biologia pr; język francuski pr; język francuski dj;
  • 13 maja (czwartek) - geografia pr; język francuski pp, język hiszpański pp, język niemiecki pp, język rosyjski pp, język włoski pp;
  • 14 maja (piątek) - chemia pr; język niemiecki pr, język niemiecki dj;
  • 17 maja (poniedziałek) - historia pr; język rosyjski pr; język rosyjski dj;
  • 18 maja (wtorek) - fizyka pr; język hiszpański pr; język hiszpański dj;
  • 19 maja (środa) - informatyka pr; język włoski pr; język włoski dj;
  • 20 maja (czwartek) - języki mniejszości narodowych pp; języki mniejszości narodowych pr; matematyka, historia, geografia, biologia, chemia i fizyka w języku obcym dla absolwentów szkół lub oddziałów dwujęzycznych.
Więcej o: