Bierutów. Pociąg potrącił dwie krowy. Zwierzęta, które utknęły pod wagonem, wyciągali strażacy

W Bierutowie nieopodal Oleśnicy (woj. dolnośląskie) doszło w nocy ze środy na czwartek do niecodziennego zdarzenia. Pociąg osobowy potrącił dwie krowy. Jedno ze zwierząt utknęło pod kołami składu i niezbędna była interwencja straży pożarnej.

Do nietypowego zdarzenia doszło około północy w Bierutowie na przejeździe na ul. Namysłowskiej. Pod koła pociągu wpadły dwie krowy. Niedaleko tego miejsca znajdują się gospodarstwa rolne, z których zwierzęta musiały się wydostać.

Zobacz wideo Śląsk. Wjechała na przejazd kolejowy. Przed zderzeniem z pociągiem uratował ją policjant

Bierutów. Dwie krowy uwięzione pod kołami pociągu osobowego - jedna z nich nie żyje

O zdarzeniu, do którego doszło ok. godziny 23.30 w Bierutowie poinformował portal olesnica998.pl. Ze wstępnych informacji otrzymanych przez dyżurnego operacyjnego wynikało, że najprawdopodobniej pociąg osobowy potrącił zwierzęta gospodarcze. Na miejsce zostały wysłane jednostki straży pożarnej z Oleśnicy, Sycowa oraz Bierutowa.

Jak się okazało pociąg potrącił dwie krowy z pobliskiego gospodarstwa. Zwierzęta utknęły pod kołami wagonu pasażerskiego. Nikt z podróżujących składem nie odniósł żadnych obrażeń. Po wstępnych oględzinach stanu zdrowia krów uznano, że najpewniej jedyne obrażenia, jakie odniosły, to złamanie kończyn. Na miejsce przybył również lekarz weterynarii. Jak podaje wp.pl, jednej z krów nie udało się uratować. 

Z uwagi na fakt, że strażacy musieli skorzystać ze specjalistycznego sprzętu (w tym m.in. dźwigu hydraulicznego) ruch kolejowy na trasie Oleśnica-Kluczbork został częściowo zablokowany na kilka godzin. Oleśnicka policja wszczęła postępowanie, które ma ustalić, w jaki sposób zwierzęta znalazły się na torowisku oraz, czy ich właściciel prawidłowo zabezpieczył pomieszczenia gospodarcze.

Więcej o: