Poznań. Matka trzylatki przyznała się do zabójstwa córki. "Zbrodnia, o której nie sposób będzie zapomnieć"

26-letnia Magdalena C. podczas przesłuchania w poznańskiej prokuraturze przyznała się do zabójstwa swojej trzyletniej córki. Z ustaleń śledczych wynika, że kobieta kilkukrotnie ugodziła dziecko nożem. Trzylatka trafiła do szpitala, ale jej życia nie udało się uratować. Kobieta miała motywować swoje działania trudną sytuacją osobistą i finansową.

Magdalena C. powiedziała w trakcie przesłuchania w prokuraturze w Poznaniu, że od wielu lat miała myśli samobójcze oraz samookaleczała się - informuje portal Onet

Zobacz wideo Kolizja w Olsztynie. Kierowca fiata zignorował czerwone światło

Poznań. Magdalena C. złożyła wyjaśnienia w prokuraturze. "To zbrodnia, o której nie sposób będzie zapomnieć"

Magdalena C. miała zdecydować się na popełnienie zbrodni m.in. z powodu kłopotów finansowych. Kobieta mieszkała ze swoją matką. Magdalena C. miała wstydzić się przed nią z powodu braku pracy, który sprawiał, że nie mogła dokładać się do wspólnego budżetu. 

Apel uczestników kursów w UstceKoszary w Ustce, gdzie "nie ma pandemii"

- To zbrodnia, o której nie sposób będzie zapomnieć. Matka wyjaśniła podczas przesłuchania, że motywem jej działania były kłopoty finansowe i obawa o dalszy los jej córki - powiedział Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Poznań. Kobieta przyznała się do zabójstwa. Śledczy sprawdzą jej poczytalność

Przypomnijmy, że do zabójstwa trzyletniej dziewczynki z Poznania doszło we wtorek 4 maja. Około godziny 11 policjanci otrzymali informacje, że przy ulicy Winklera w Poznaniu doszło do zranienia dziecka. Dziewczynka została natychmiast przetransportowana do szpitala, jednak jej stan był zbyt ciężki. Trzylatka zmarła w szpitalu. Magdalena C. usłyszała zarzut zabójstwa i przyznała się do winy. Prokuratura złożyła wniosek o zastosowanie wobec niej tymczasowego aresztu. Śledczy będą wnioskować o przeprowadzenie obserwacji psychiatrycznej w celu ustalenia, czy kobieta była poczytalna. 

*

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz skorzystać z Kryzysowego Telefonu Zaufania, pod numerem 116 123. Na stronie liniawsparcia.pl znajdziesz też listę organizacji prowadzących dyżury telefoniczne specjalistów z zakresu zdrowia psychicznego, pomocy dzieciom i młodzieży czy ofiarom przemocy.

Więcej o: