Pogoda na dziś - czwartek 6 maja. Ochłodzenie i burze

Czwartek upłynie pod znakiem deszczu i burz w większości województw, do tego spadnie temperatura. Cieplejsze kurtki przydadzą się szczególnie mieszkańcom północnych województw, tam termometry pokażą 10 stopni.

W czwartek do Polski przyjdzie lekkie ochłodzenie, słupki termometrów pokażą o kilka stopni Celsjusza niższą temperaturę niż w środę. 

Zobacz wideo Choć tego nie zauważamy, doba ciągle się wydłuża

Temperatura. Najcieplej na południu Polski

W czwartek będzie nieco chłodniej niż poprzedniego dnia. Temperatura będzie się wahać od 10 do 13 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie na południu Polski - w Rzeszowie termometry pokażą 13 stopni, nie wiele mniej w Krakowie i Katowicach - 12 stopni.

DLOLU Myli jednorazowe pałeczki do wymazów. Zrobili tak 20 tys. testów

W centralnej Polsce synoptycy przewidują temperaturę 12 stopni Celsjusza. Na północnym wschodzie natomiast będzie w czwartek trochę zimniej. W Białymstoku 11 stopni, w Olsztynie i Gdańsku 10 - to właśnie będą najchłodniejsze tego dnia miejsca na mapie Polski. 

Prognoza pogody na 6.05.2021Prognoza pogody na 6.05.2021 Fot. Gazeta.pl

Opady deszczu i burze w całym kraju

Synoptycy przewidują zachmurzenia umiarkowane i duże na terenie całego kraju, można się spodziewać niewielkich przejaśnień. Według informacji publikowanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej miejscami wystąpią przelotne opady deszczu lub burze. Padać będzie na zachodzie kraju,  a oprócz tego w województwie pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. Synoptycy przewidują deszcz również w województwie lubelskim. "W obszarach występowania prognozowanych opadów deszczu w tym również burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia" - czytamy w ostrzeżeniach hydrologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Nieoficjalnie: rząd zniesie obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu (zdjęcie ilustracyjne) Nieoficjalnie: rząd zniesie obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu

Wiatr w czwartek będzie miejscami dość silny, w porywach do 70 km/h, a w czasie burz porywy wiatru mogą osiągać prędkość do 80 km/h.

Więcej o: