Policyjny po軼ig w Brzezinach. Pad造 strza造, ranny policjant. Jedna osoba nie 篡je

W centrum Brzezin (woj. 堯dzkie) rozpocz掖 si policyjny po軼ig za m篹czyzn, kt鏎y oko這 godziny 18 rani no瞠m przechodnia, a nast瘼nie funkcjonariusza, kt鏎y interweniowa w sprawie. Policja odda豉 strza造 ostrzegawcze, ale m篹czy幡ie uda這 si uciec. Zaatakowany mieszkaniec Brzezin zmar wskutek odniesionych ran.

Trwają wyjaśnienia okoliczności zdarzenia, do którego doszło w Brzezinach pod Łodzią. Funkcjonariusze ruszyli w pościg za mężczyzną, który nożem zaatakował jednego z właścicieli pobliskich sklep闚. Do zdarzenia doszło po godzinie 18. 

Zobacz wideo Policjant użył broni i oddał trzy strzały podczas interwencji w Konstancinie-Jeziornej

Akcja policji w Brzezinach. Napastnik z nożem zaatakował w centrum miasta

Patrol policji w Brzezinach w województwie łódzkim otrzymał zgłoszenie od świadka, który widział, jak mężczyzna ranił nożem przechodnia. Wezwani na miejsce zdarzenia policjanci ruszyli w pościg za napastnikiem.

- Policjanci zauważyli mężczyznę z plecakiem i nożem w rejonie ul. Staszica w Brzezinach. Postanowili go obezwładnić, ale mężczyzna na widok radiowozu zaczął uciekać. Został dogoniony w jednej z bram. Podczas obezwładniania jeden z policjantów został ugodzony w nogę niebezpiecznym narzędziem. Funkcjonariusz oddał strzały ostrzegawcze, a następnie także w kierunku napastnika, który nie wykonywał poleceń policjantów i nie odrzucił niebezpiecznego narzędzia - relacjonuje w Radio Łódź Joanna Kącka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Jednocześnie w Brzezinach zlokalizowano mężczyznę, którego zaatakował napastnik. Był nim mężczyzna, właściciel jednego z pobliskich sklepów, który próbował zatrzymać nożownika. Jak ustalił reporter Radia , zaatakowany sklepikarz mimo reanimacji zmarł. Policjantowi oraz napastnikowi została udzielona pomoc medyczna. Udział w akcji brało także Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Na miejsce przybył także prokurator.

Do momentu publikacji tekstu sprawcy nie udało się schwytać.

Wi璚ej o: