Śmiertelny wypadek na A4 w okolicach Krakowa. Duże utrudnienia w ruchu

Śmiertelny wypadek na obwodnicy Krakowa - do zdarzenia doszło ok. godziny 13 na 417 kilometrze autostrady A4 - węzeł Kraków Południe. Utrudnienia w ruchu drogowym mogą potrwać nawet do pięciu godzin, ponieważ zablokowane są oba pasy ruchu. Pojazdy po zderzeniu blokują przejazd w kierunku Rzeszowa.

Do śmiertelnego wypadku doszło na A4. Jak informuje Komisariat Autostradowy Policji w Krakowie, ruch odbywa się pasami zjazdowymi. Należy zachować szczególną ostrożność oraz bezpieczny odstęp pomiędzy pojazdami.

Wypadek śmiertelny na A4 w kierunku Krakowa. Tworzą się kilometrowe zatory

Do wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło na 417 km autostrady A4. W zdarzeniu drogowym uczestniczyły trzy pojazdy: dwa samochody ciężarowe oraz osobówka. Ciężarówka uderzyła w filar wiaduktu. W następstwie uderzenia, przewożona przez pojazd ziemia została rozrzucona po jezdni. Zablokowane są dwa pasy ruchu w obu kierunkach. 

Wskutek zdarzenia 62-letni kierowca ciężarówki, zmarł na miejscu. Dwie inne osoby zostały poszkodowane.  Na miejsce przybyły zespoły ratownictwa medycznego, które zaopatrzyły jedną osobę na miejscu, a drugą przetransportowały ambulansem do szpitala.

Ruch jest częściowo zablokowany w obie strony, utworzyły się ogromne zatory - zarówno w stronę Balic, jak i Wieliczki. Aktualnie korki sięgają węzłów Skawina i Łagiewniki. Funkcjonariusze Komisariatu Autostradowego Policji prowadzą czynności celem wyjaśnienia okoliczności wypadku.

Jak podaje Radio Kraków, miejsce zdarzenia można objechać. Jadąc w kierunku Katowic, należy zjechać na węźle wielickim, w stronę Tarnowa - na węźle tynieckim.

Zobacz wideo Kierowca samochodu dostawczego potrącił 66- latka. Wyszedł z samochodu, żeby zabrać lusterko i odjechał
Więcej o: