Lubelskie. "Chciał wprowadzić pojazd w poślizg kontrolowany", staranował wiatę. Dwie osoby nie żyją

Do tragicznego wypadku doszło we wtorek na Lubelszczyźnie. Kierowca volvo staranował tam wiatę przy stacji paliw. Jak podają śledczy, ze wstępnych ustaleń wynika, że chciał on wprowadzić pojazd w kontrolowany poślizg. Później nie udało mu się już nad nim zapanować. Pod wiatą siedziało dwóch mężczyzn - obaj zginęli.

58-latek i 73-latek, którzy siedzieli pod wiatą stacji paliw w miejscowości Biszcza, zginęli na miejscu mimo przeprowadzonej reanimacji. Kierowca osobowego volvo, który spowodował wypadek, został zatrzymany.

Zobacz wideo W Oslo autobusy jeżdżą na paliwie ze śmieci

Biszcza. Tragiczny wypadek przy stacji paliw. Kierowca mógł "chcieć wprowadzić pojazd w poślizg kontrolowany"

Policja próbuje dowiedzieć się, jak doszło do tragedii. - Najprawdopodobniej, jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, chciał wprowadzić pojazd w poślizg kontrolowany [chodzi o wykonanie samochodem tzw. bączka] - mówi Joanna Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju cytowana przez portal lublin.se.pl. Mężczyźnie nie udało się jednak potem zapanować nad samochodem - najprawdopodobniej właśnie dlatego uderzył w wiatę, pod którą siedziało dwóch mieszkańców powiatu biłgorajskiego. Na miejsce przybyły jednostki Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. W akcji ratowniczej uczestniczyło łącznie 16 strażaków, do tego pogotowie ratunkowe i policja. Mężczyzn nie udało się jednak uratować.

Starachowice . Prezes PIS Jarosław Kaczyński po mszy świętej z okazji rocznicy śmierci matki Policja umarza śledztwo ws. mszy z udziałem Jarosława Kaczyńskiego

Kierowca nie odniósł żadnych obrażeń, a w chwili wypadku był trzeźwy, jak wykazało badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Pobrano również od niego krew do badań na zawartość środków odurzających - informuje lubelska policja.

Wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia

Kierowca Volvo odpowie za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do 8 lat. Policjanci pod nadzorem prokuratura próbują ustalić szczegółowy przebieg zdarzenia, a ciała mężczyzn zmarłych w wypadku zostaną poddane sekcji zwłok.

Racibórz. Kierowca zatrzymany do kontroli drogowej śmiertelnie postrzelił policjanta. Został ujęty Materiały wybuchowe i plantacja marihuany u sprawcy zabójstwa policjanta

Więcej o: