Poznań. Matka trzylatki ranionej nożem usłyszała zarzut zabójstwa

Matka trzyletniej dziewczynki z Poznania, która zmarła wskutek ranienia nożem, usłyszała zarzut zabójstwa. Według najnowszych ustaleń kobieta planowała popełnić rozszerzone samobójstwo.
Zobacz wideo Policja zatrzymała 27-latka, który pobił i utopił w stawie swojego znajomego

Wczoraj pisaliśmy o sprawie trzylatki ugodzonej nożem. Około godzinny 11 śledczy otrzymali zgłoszenie, że przy ulicy Winklera w Poznaniu doszło do zranienia dziecka. Po dotarciu na miejsce zdarzenia funkcjonariusze mieli ustalić, że dziecko raniła matka. Dziewczynka została przewieziona do szpitala w stanie ciężkim, gdzie zmarła. 

- Z relacji sąsiadów wynika, że jest to normalna, wykształcona rodzina, a w mieszkaniu oprócz matki mieszka także babcia - mówił rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, mł. insp. Andrzej Borowiak.

Jak przekazała dziennikarka Radia ZET, Danka Woźnicka, na swoim Twitterze, 26-larka usłyszała zarzut zabójstwa. "Kobieta chciała popełnić samobójstwo i nie chciała zostawiać córki samej" - napisała Woźnicka.

Chiński radiowóz (zdjęcie ilustracyjne)Chiny. Nożownik zaatakował w przedszkolu. Nie żyje dwoje dzieci

Poznań. Zmarła trzylatka ugodzona nożem. Matka dziecka usłyszała zarzuty zabójstwa

Jak informuje natomiast "Fakt", w środę 5 maja 26-letnia kobieta została przesłuchana przez prokuratora. Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, prok. Łukasz Wawrzyniak, przekazał dziennikowi, że matka prawdopodobnie chciała popełnić poszerzone samobójstwo.

- Kobieta twierdzi, że chciała pozbawić życia dziecko, a następnie siebie. Chciała się otruć, ale nie zrobiła tego. Nie wiemy, dlaczego tak się stało, czy ktoś ją od tego odwiódł. 26-latka zadała córce co najmniej trzy ciosy nożem, bardzo głębokie, m.in. przebiła dziecku serduszko. Potem zadzwoniła do kolegi, który następnie powiadomił o wszystkim służby - przekazał "Faktowi" prok. Wawrzyniak. - To były takie kwestie prozaiczne. Ona nie pracowała, bała się m.in., że nie może dokładać się do budżetu matki - dodał rzecznik.

Screen z monitoringuPoznań. Bił kobietę pałką i próbował ją zaciągnąć do lasu. Policja szuka sprawcy

*****

Potrzebujesz pomocy psychologicznej? Nie wahaj się po nią zwrócić. Poniżej lista z numerami telefonów, pod które mogą dzwonić osoby chcące uzyskać pomoc (przytaczamy ją za biurem RPO):

  • 800 220 280 telefon zaufania Fundacji Znajdź Pomoc (od poniedziałku do piątku w godzinach 17.00-20.00) dla osób w kryzysie psychicznym związanym z pandemią koronawirusa;
  • 800 100 102 infolinia wsparcia psychologicznego uruchomiona przez Wojska Obrony Terytorialnej (7 dni w tygodniu, w godzinach 8:00-20:00, bezpłatna);
  • 22 230 22 07 linia wsparcia psychologicznego prowadzona przez Polski Czerwony Krzyż (codziennie w godzinach 10.00-22.00) - pracownicy świadczą pierwszą pomoc psychologiczną poprzez rozmowę i działania psychoedukacyjne;
  • 116 111 - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, kontakt pod bezpłatnym numerem telefonu 116 111. Swój problem możesz też opisać w wiadomości;
  • 510 260 554 lub 517 360 159 linia wsparcia Mokotowskiego Centrum Zdrowia Psychicznego prowadzona przez Instytut Psychiatrii i Neurologii (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00).
Więcej o: