Matury 2021. Kiedy wyniki egzaminów? Odpowiadamy

Maturzyści mają już za sobą pierwszy egzamin. 4 maja punktualnie o 9:00 rozpoczęła się matura z języka polskiego na poziomie podstawowym. Egzaminy potrwają do 21 maja. Przypominamy, kiedy pojawią się wyniki.
Zobacz wideo Dominika Lasota: Apelowaliśmy do MEN, żeby rzetelna edukacja klimatyczna stała się częścią programu nauczania

To, na co czekają wszyscy maturzyści, czyli wyniki egzaminów dojrzałości poznamy 5 lipca - zarówno z matur na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym. Natomiast osoby, które będą musiały poprawić egzamin w sierpniu, poznają wynik 10 września.

Matura 2021 w VIII Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu. Pierwszy dzień egzaminów - pisemna matura z języka polskiego Matura 2021: język polski. Gdzie szukać arkuszy maturalnych i odpowiedzi?

Matury 2021. Harmonogram egzaminów

Tegoroczne egzaminy maturalne w związku z pandemią koronawirusa wyglądają inaczej niż dotychczas. Uczniowie pochodzą tylko do egzaminów pisemnych - z wyjątkiem osób, które będą aplikować na uczelnie zagraniczne wymagające wyników z egzaminu ustnego. Pełny harmonogram tegorocznych matur można zobaczyć tutaj.

Podczas egzaminów obowiązują zasady reżimu sanitarnego - między innymi odpowiednie odstępy między ławkami i maseczki, które można zdjąć dopiero po zajęciu miejsca na sali egzaminacyjnej. Nie wolno również pożyczać przyborów od innych uczniów.

Matury 2021. Egzaminy będą łatwiejsze?

Ministerstwo Edukacji i Nauki zapowiedziało, że tegoroczne matury będą łatwiejsze niż w ubiegłym roku. Wynika to z sytuacji, którą spowodowała pandemia koronawirusa - nauczanie zdalne ma ograniczone możliwości, nie wszystkie tematy da się przekazać za pośrednictwem komputera równie efektywnie co w szkolnej sali. W związku z tym MEiN zdecydowało o okrojeniu wymagań do niektórych egzaminów. Szczegółowe wymagania można sprawdzić na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

Andrzej Duda Andrzej Duda do maturzystów: Wraz z Agatą życzymy Wam przysłowiowego szczęścia

Więcej o: