Matury 2021. 5 maja uczniowie napiszą egzamin z matematyki

Uczniowie rozpoczęli matury jak zawsze - od języka polskiego. Teraz czeka ich kolejny egzamin, czyli matura z matematyki. Co maturzyści powinni zabrać ze sobą na maturę z matematyki?

Egzaminy maturalne to najważniejsze egzaminy edukacyjne w życiu wielu uczniów. Tegoroczna matura jest tym bardziej stresująca, że odbywa się po roku zdalnej nauki.

5 maja 2021 roku startuje matura z matematyki i historii muzyki.

Zobacz wideo Matura 2021 - zasady bezpieczeństwa w czasie pandemii koronawirusa. CKE opublikowała

Matury 2021. Co zabrać ze sobą na maturę z matematyki?

Na maturę z matematyki każdy maturzysta powinien zabrać ze sobą długopis z czarnym tuszem, cyrkiel i linijkę. Na ten egzamin można wziąć ze sobą również kalkulator. Ponadto, maturzyści muszą mieć maseczkę, dzięki której zasłonią usta i nos oraz dowód osobisty, bez którego nie zostaną wpuszczeni na salę. Warto zabrać ze sobą również butelkę wody.

Matury 2021 - harmonogram. Kiedy egzaminy maturalne? (zdjęcie ilustracyjne)Matury 2021 - harmonogram. Kiedy odbędą się egzaminy maturalne?

Przypominamy, że na salę nie można wnieść telefonów, tabletów i innych zbędnych przedmiotów. Warto jednak pamiętać o zabraniu obowiązkowych przyborów, ponieważ w dobie pandemii ich pożyczenie może być kłopotliwe.

Matury 2021. Zasady reżimu sanitarnego

Szkoły, które organizują egzaminy maturalne, muszą dostosować salę do wytycznych związanych z zachowaniem reżimu sanitarnego. Ławki w salach egzaminacyjnych muszą być oddalone od siebie o półtora metra. Taką samą odległość powinni zachować między sobą uczniowie, którzy oczekują na wejście do szkoły i na salę egzaminacyjną. Na teren szkoły nie mogą wejść rodzice - wyjątkiem są opiekunowie tych uczniów, którzy potrzebują pomocy przy poruszaniu się. Uczniowie, którzy wchodzą do szkoły, muszą zrobić to, zakrywając usta i nos, a maseczkę będą mogli zdjąć dopiero po zajęciu miejsca na sali egzaminacyjnej.

Matura (Zdjęcie ilustracyjne)Ruszają matury 2021. 4 maja egzamin z języka polskiego [Harmonogram matur]

Uczniowie powinni przynieść swoje przybory, ale szkoła, która zdecyduje się na wypożyczenie maturzystom przyborów, zobowiązana jest do przeprowadzenia dezynfekcji wypożyczanych przedmiotów.

Więcej o: