Wielka zmiana w pogodzie. Synoptycy zapowiadają duże ocieplenie w weekend

Pogoda w majówkę nas nie rozpieszczała. Dla tych, którzy tęsknią za słońcem i ciepłem, synoptycy mają dobre wieści - już w ten weekend nastąpi przełom w pogodzie. Pod koniec tygodnia możemy się spodziewać temperatur nawet powyżej 20 stopni.

Pod koniec tygodnia temperatury będą znacznie wyższe niż w majówkę. IMGW podaje, że koniec tygodnia przyniesie słońce, ale też burze i deszcz.

Zobacz wideo Czeka nas upalne lato i susze? „Ubytek wody może być silniejszy niż zwykle”

Początek tygodnia pochmurny. Noce na minusie

We wtorek będzie wietrznie i deszczowo, a w centrum mogą pojawić się burze. Temperatura maksymalna od 9 stopni nad morzem, około 13 stopni w centrum i na zachodzie do 16 stopni na południowym wschodzie - podaje IMGW.

Pogoda na wtorek, 4 majaPogoda na dziś - wtorek, 4 maja. Możliwe przelotne opady deszczu

Środa i czwartek również pochmurne z przelotnymi opadami deszczu. We wtorek wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach nad morzem do 70 km/h, a w środę silny i porywisty.

Przełom w pogodzie. Weekend przyniesie ocieplenie

Jak prognozują synoptycy, piątek będzie nieco cieplejszy, zwłaszcza w południowej Polsce, gdzie temperatura może wrosnąć do 17 stopni, na północy będzie około 8 stopni. Lokalnie mogą pojawić się przelotne deszcze i burze.

Sobota przyniesie wzrost temperatury; na południu termometry wskażą nawet 23 stopnie. Chłodniej na północy kraju, gdzie temperatura wahać się będzie od 10 do 12 stopni.

Pogoda. Wakacyjne ciepło przyjdzie dopiero po majówce - zdjęcie ilustracyjne.Pogoda długoterminowa. Wakacyjne ciepło przyjdzie dopiero po majówce

Niedziela będzie ciepła w całej Polsce. Temperatura osiągnie powyżej 20 stopni, a na południu może wzrosnąć nawet do 26 stopni. Słońcu i wysokim temperaturom towarzyszyć będą jednak przelotne deszcze, a miejscami burze.

Więcej o: