Macarena w Zakopanem. W majówkę turyści urządzili imprezę na Krupówkach, pojawiła się policja

Luzowanie obostrzeń epidemicznych ma zacząć się dopiero w kolejnych tygodniach, jednak to nie powstrzymało wielu osób przed wyjazdami na majówkę. Tysiące turystów odwiedziły m.in. Tatry. W Zakopanem po raz kolejny odbyła się głośna "impreza taneczna".

Jak opisuje "Tygodnik Podhalański", w sobotę w nocy turyści przebywający w Zakopanem urządzili tam imprezę pod gołym niebem - pomimo wciąż obowiązującego zakazu zgromadzeń. Na nagraniu widać, jak dziesiątki ludzi tańczą do dźwięków Macareny. 

 

Według relacji bawiący się na ulicy nie zachowywali dystansu, część nie miała maseczek. Cytowany przez tatrzański portal świadek twierdził, że policjanci przejechali obok nich radiowozem i nic nie zrobili. 

Jednak  cytowany przez Polsat News rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek zapewnił, że policjanci interweniowali wobec "kilkudziesięciu nietrzeźwych osób, które spontanicznie zgromadziły się na Krupówkach". - Ostatecznie po ok. 15 minutach wszyscy się rozeszli, a osoba odtwarzająca głośno muzykę została ukarana mandatem karnym - powiedział. Dodał, że była to jedyna taka interwencja. 

Zobacz wideo „Polska na zielonym szlaku”. Jak wygląda plan Szymona Hołowni na dojście do neutralności klimatycznej?
Więcej o: