Pogoda na dziś - poniedziałek, 3 maja. Będzie chłodno i pochmurno. IMGW ostrzega przed przymrozkami

Ostatni dzień majówki nie będzie niestety zbyt ciepły. W dodatku w całym kraju należy spodziewać się dużego zachmurzenia i przelotnych opadów. IMGW wydało ostrzeżenia dotyczące przymrozków dla znacznej części kraju.
Zobacz wideo Wał fenowy, niezwykłe zjawisko nad Tatrami

Ostatni dzień majówki nie zapowiada się wiosennie. Temperatura będzie dość niska w całym kraju - nie przekroczy 10 stopni. Dodatkowo możliwe opady deszczu - zwłaszcza na wschodzie.

Pobieranie osocza w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie Dwa dni dodatkowego urlopu i zniżka za oddanie krwi. Jak skorzystać?

Pogoda na 3 maja. Chłodno i pochmurno

W poniedziałek 3 maja pogoda w ciągu dnia minimalna temperatura w cieniu wyniesie 8 stopni, maksymalna zaś 10. Różnice w różnych regionach kraju będą naprawdę niewielkie. Najcieplej - 10 stopni - będzie w Bydgoszczy, Olsztynie, Zielonej Górze, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Lublinie, Katowicach, Krakowie i Rzeszowie. Niewiele zimniej - 9 stopni - będzie w Kielcach i Szczecinie. W Łodzi i w Gdańsku zapowiada się najchłodniej - po 8 stopni. W godzinach porannych wartości te będą niewiele niższe, podobnie wieczorem, choć w nocy zrobi się naprawdę zimno i temperatura spadnie nawet do 2 stopni na plusie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla północy, południa i centralnej Polski wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące przymrozków. W dodatku do godzin porannych w poniedziałek obowiązywać będą ostrzeżenia przed burzami i intensywnymi opadami

Prognoza pogodyPrognoza pogody Fot. Agencja Wyborcza.pl

Prognoza pogody na poniedziałek

Od rana nad Polską pojawiać się będą chmury, które jednak przesuwając się, spowodują mniejsze lub większe przejaśnienia - zwłaszcza w północnowschodniej części kraju. Niestety w ciągu dnia pojawiać się będą także przelotne opady, które dotkną mieszkańców całej Polski. W całym kraju wiatr umiarkowany i dość silny.

Ile dni urlopu? (zdjęcie ilustracyjne)Ile dni urlopu wypoczynkowego przysługuje pracownikowi w 2021 roku?

Więcej o: